×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Ušakovs: Ar policijas savāktajiem pierādījumiem Zolitūdē būs gana, lai nolasītu vairākus spriedumus (8)

LETALETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atbild uz žurnālistu jautājumiem preses brīfingā pēc Rīgas pašvaldības dienestu sanāksmes par lielveikalā "Maxima" notikušo nelaimi.

Redzot policijas pieeju pierādījumu vākšanā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzskata, ka ar pierādījumiem, kas jau ir savākti Zolitūdē sabrukušajā lielveikalā “Maxima”, būs gana, lai nolasītu vairākus spriedumus. Rīgas mērs ir pārliecināts, ka pierādījumi būs vēl.

Ušakovs noraida bažas, ka ēka tiek sagrauta pilnībā, lai slēptu pierādījumus. “Ēka netiek sagrauta, bet tiek demontētas konstrukcijas, kas var sabrukt uz glābējiem,” sociālajos tīklos izplatītajā paziņojumā uzsver domes priekšsēdētājs.

Ušakovs norāda, ka pēdējās dienās ir saņēmis desmitiem jautājumu par glābēju un policistu darbu. “Es nevaru atbildēt par šiem dienestiem. Man nav jēgas tos aizstāvēt. Es neesmu speciālists nedz glābšanas darbos, nedz izmeklēšanā, tāpēc padalīšos savos novērojumos, ņemot vērā to, ka pats ar pārtraukumiem atrados pie “Maxima” Zolitūdē,” raksta Rīgas mērs.

Viens no visbiežākajiem pārmetumiem bijis par to, ka glābšanas darbos netika pieņemta ārvalstu piedāvātā palīdzība, tostarp Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas palīdzība, jo “mūsu glābējiem no palīgiekārtām ir tikai cimdi”. Ušakovs norāda, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) speciālistu rīcībā bija viss nepieciešamais, lai veiktu glābšanas darbus līdzīgos apstākļos – arī kameras, kas fiksē siltuma avotus.

Uz vietas bija arī suņi, taču tie nevarēja strādāt, jo pēc jumta nogruvuma veikals bija pilns ar sadzīves ķīmijas, alkohola un citām smakām, kas traucēja suņiem darīt savu darbu.

“Ārzemju glābēji varēja palīdzēt tikai fiziski. Jāatceras, ka iekšā varēja strādāt tikai ierobežots cilvēku daudzums. Pietika ar mūsu pašu glābējiem. No tā, ka mūsu glābējiem pievienotos vēl 20 līdz 30 cilvēku, glābšanas darbi nenoritētu ātrāk,” skaidro Rīgas mērs. Vienlaikus viņš uzsver, ka lēmums atteikties no Krievijas dienestu piedāvātās palīdzības nebija politisks – palīdzību piedāvāja arī igauņi, lietuvieši un poļi.

Izmantot papildu smago tehniku notikumu vietā arī būtu neiespējami tāpēc, ka sabrukušajā veikalā vienkārši nebija vietas. Ja ārvalstu glābēji atgādātu papildu ceļamkrānus, tos nebūtu kur novietot. Izmantot papildu tehniku iekšpusē arī nedrīkstēja, jo visur pastāvēja apdraudējums. Ušakovs atgādina, ka sabrukušajā ēkā notika arī trešais iegruvums, kurā, par laimi, neviens necieta.

Rīgas mērs nepiekrīt, ka daļa cilvēku zem gruvešiem būtu nomiruši tāpēc, ka viņi nav laikus atbrīvoti no drupām. “Glābēji saka, ka visi, kas nomira zem gruvešiem, nomira uzreiz,” norāda Ušakovs, piebilstot, ka arī stāsts, kas cirkulē sociālajos tīklos par sievieti, kas nosūtīja atvadu īsziņu, bet vēlāk nomira zem gruvešiem, nav taisnība.
“Ir notikusi briesmīga traģēdija. Es lūdzu – netraucēsim cilvēkiem darboties, viņi jau vairākas dienas strādā bez pārtraukuma un miega. Netraucēsim nedz glābējiem, kas vēl strādā, nedz policistiem, kas veic izmeklēšanu,” aicina Rīgas mērs.

Kā ziņots, Zolitūdē 21.novembra vakarā, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, drupās dzīvību zaudējuši 54 cilvēki. Bīstamo darba apstākļu dēļ bojāgājušo mirstīgo atlieku meklēšana turpinājās četras dienas.
Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā “Reģi” notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. kā tad smerdj….tika pie valsts policijas pierādījumiem?

 2. Tikai muļ*** vienmēr viss ir skaidrs.

 3. Kad Talsos notika traģēdija,tad momentāli no amata atkāpās Iekšlietu ministrs. Bet Rīgas kungi klusē, tikai plāno jaunus “projektus”. Vai Amerika partijai vajadzēja sēdēt kongresā un plānot savu nākotni – viņiem vajadzēja būt Zolitūdē kopā ar saviem vēlētājiem. Uākova kungs, Jūs personīgi esat atbildīgs par visu, kas notiek Rīgā, jo Jūs esat pilsētas mērs.

 4. Walther v.Plettenberg Atbildēt

  Traģēdija ir parādījusi, ka Latvijā tomēr vienota politiskā nācija eksistē. Visi spēj būt vienoti sērās. Taču austrumi nevar samierināties ar to, ka Latvija spēj tikt galā savu glābēju spēkiem, ka tiem ir viss nepieciešamais darbam; no austrumiem nāk dezinformācija – ziņas par kaut-kādām īsziņām, kuras tika sūtītas no drupām… u.t.t. Kāpēc tā? Nu skaidrs – tiem nepatīk mūsu nācijas saliedētība.
  Diemžēl pirmie 4 komentāri piespēlē tiem pašiem naidīgiem spēkiem. Nav nekāds brīnums, jo čekas aģentūra sēž ne jau SC rindās…

 5. Ceru, ka šie spriedumi skars arī dažu labu darboni Rdsc īpaši 2 labi zināmos kungus. Pietiek vienreiz to 205 un vairāk. PIETIEK!

 6. Vislabākā aizsardzība – uzbrukums! Ja Ņujorkā kaut kas sabruktu, tās mērs būtu pirmais, kura krēsls kļūtu brīvs, bet te varonis un bargais eksperts.

 7. Apsveicam, Ušakova Kungs! Atbildēt

  Cienījamais Latvijas Prezidenta kungs! Paldies Jums par gādīgo uzmanību. Progresīvās Pasaules ļaudis, Latviju un latvijiešus jau sen apskauž par Jūsu pašaizliedzīgo RŪPĪBU! Pateicamies!
  Bet… Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi un TRAĢĒDIJU. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas! Vienkārša shēma – …sākumā jumtā ugunsgrēks, lai būtu Otkati, Sponsori, Zādzības, Mahinācijas. Tagad Latvijai un Romas Pāvestam Traģēdija, bet Ušakovam nauda. Bizness „rulē”, varēs Otkatu dabūt arī no Memoriāla, ko būvēs Traģēdijas vietā! Cik noprotu Būvvalde pārprofilēta par galveno cīnītāju „Pret Valsts Valodas likuma izpildi Rīgā”. Cieti! Lieliski! Apsveicam Ušakova, Amerika, Šlesera Kungi!
  Nil, cik tad „lasīšus” dabūji par MAXIMAS celtniecību ? Kā kaķīšiem ar veselību? Cik par bērnu laukuma ierīkošanu uz tās jumta „atsvieda” ? Kā sieva pacieš „latviešu palaidnieci”? Vai nerājas? Cik par Memoriāla ierīkošanu „otpiļīsi”? Vari zvērēt, ka visi „latvieši pārcēlušies” uz SC? Amerikam pietiek ar 20%, cik dabon Priekšnieks ? Apsveicu ! Zeme Memoriālam vēl jāatpērk no īpašniekiem! Atkal Otkats? Forši, vai ne ?
  Apkārt mājiņas, apakšā garažiņas, pa vidu memoriāliņš, pa virsu bērmu laukumiņš, un “trīs Vīri Laivā” tik zog un Zog, un ZOG! PRĪMĀ! Paldies rīgasKUNGI! Un Jums cienījamais Prezidenta kungs!

 8. piekrītu komentāram: aiizvāciet šo ***!
  bet kopumā, smagā tehnika varēja piekļūt, tikai bija jānozāģē koks!

Draugiem Facebook Twitter Google+