Uncategorized

Uz LR vadītāja amatu paliek četri kandidāti 0

Foto – LETA

Latvijas Radio (LR) vadītāja amata konkursā startē Jānis Siksnis, Jānis Porietis, Poļina Nazarova un Uldis Plūmīte, otrdien atklāja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Lai arī iepriekš tika pausts, ka sabiedriskā medija ģenerāldirektoru vēlēs jaunā sastāva NEPLP, esošās padomes priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece žurnālistiem sacīja, ka 16.janvārī kandidāti tiks uzklausīti un tad arī varētu tikt pieņemts galīgais lēmums.

Viens no pieteikumiem uz radio vadītāja amata konkursu tika atzīts par nederīgu, jo nebija iesniegti visi nepieciešamie dokumenti.

Jauns LR vadītājs ir jāmeklē, jo šo amatu pametis ilggadējais sabiedriskā radio ģenerāldirektors Dzintris Kolāts, kurš pārgājis darbā uz Latvijas Televīzijas Ziņu dienestu.

Pretendentu atlasē NEPLP vērtēs politisko neitralitāti, izglītību, iepriekšējo darba pieredzi, it īpaši uzņēmumu vadīšanā, praktiskās darba iemaņas, īpaši prasmi analizēt finanšu ziņojumus.

Pretendentiem bija jāiesniedz arī LR turpmāko piecu gadu mērķu programma, kurā jāiekļauj savs skatījums par LR misiju, finansiālā stāvokļa novērtējums, nacionālā pasūtījuma veidošanas principi un vienota medija izveide, kā arī citi jautājumi.

Pēc kandidātu atlases pretendentus, kas atbilst nolikumā iekļautajām prasībām, uzaicinās uz interviju. NEPLP par kandidātiem balsos, un LR valdes loceklis tiks iecelts ar NEPLP locekļu kvalificēto balsu vairākumu.

Konkursa nolikums paredz, ka pretendentu vērtēšanas termiņus padome nosaka brīvi pēc saviem ieskatiem, bet tas nevar būt ilgāks par 2012.gada 29.februāri.

LA.lv