×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. septembris, 2014
Drukāt

Uzpircēji baravikas iepērk vidēji par diviem eiro kilogramā (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Grozs ar baravikām.

Šogad Latvijas mežos padevusies bagātīga baraviku raža un sēņu uzpircēji par labas kvalitātes baravikām maksā vidēji līdz diviem eiro kilogramā, aģentūra BNS uzzināja no aptaujātajiem sēņu uzpircējiem.

Meža ogu un sēņu uzpircēja uzņēmumā “Cietais rieksts” aģentūrai BNS sacīja, ka jau ceturto gadu Burtnieku novada mežos ir ļoti daudz sēņu un šo gadu var saukt par sēņu rekordgadu. “No 21.augusta nāca no mežiem ļoti daudz sēņu, tagad jau ir viss norimis. Desmit dienas bija tas “labais periods”, un šajā laikā viens cilvēks uzpirkšanai nodeva pat 50 kilogramus (kg) baraviku un nopelnīja aptuveni 130 eiro,” stāstīja uzņēmuma pārstāvis.

“Cietais rieksts” šogad gailenes uzpērk par 2,5 eiro kg, bet baraviku cena ir mainīga. Par četriem eiro uzpērk mazās, baltās baravikas un par diviem eiro pārējās.

Uzņēmuma “Ice Berry” iepirkumu speciālists Kaspars Kantors aģentūrai BNS pastāstīja, ka šogad sēņu sezonā atšķirībā no citiem gadiem ir palielinājies tieši baraviku daudzums. Ja citus gadus uzņēmums biežāk ir uzpircis gailenes, tad šobrīd cilvēki biežāk nodod baravikas.

Kantors informēja, ka par gailenēm uzņēmums maksā trīs eiro kilogramā, bet par baravikām – divus eiro.

Sēņu raža nedaudz sliktāka ir Madonas pusē. Sēņu uzpircēja “Pharmeko Lettland” biroja administratore Sigita Krusiete aģentūrai BNS sacīja, ka šis gads Madonas pusē neizceļas ar sēņu pārbagātību un tās nodot visbiežāk nāk patstāvīgie klienti. Pēc viņas teiktā, šogad bagātīgāka ir gaileņu raža, taču Madonas pusē samazinājies baraviku daudzums mežā.

Kursiete informēja, ka gaileņu cenas šogad svārstās no 2–3,5 eiro par kg un baraviku cenas no 0,70–2,5 eiro par kg. Cena ir atkarīga no sēņu kvalitātes

Viņa minēja, ka līdz augustam no cilvēkiem visbiežāk nācās iepirkt gailenes, bet baravikas sāka ievest tikai pēdējo dienu laikā. Vislielāko baraviku daudzumu pirms pāris dienām atveda kāds pāris. “Tie bija 30 kg, un viņi nopelnīja 80 eiro, šis pāris bija pavadījuši mežā divas trīs stundas,” sacīja Krusiete.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nav vairs zemnieku māju, nevar vairs iekasēt nodokļus par nekustamajiem īpašumam. Lielfermām tikai traktoru nojumes vien.

  2. "eksperts" un "vienkarsi" Atbildēt

    abi bus kadas musmires saedusies jo abi sak ta skabi murgot!

  3. Sen jau ir pierādīts, ka lielsaimniecības nodara milzīgus zaudējumus valstij kopumā. Galvenais ir dzīvā spēka zaudējumi. Kas tagad pret Putinu sargās? Būs vien Āboltiņai pašai plinte rokās jāņem, Dombrovskis podu izēda un jau pie laika aizlasījās.

  4. Iznīcinājāt mazās zemnieku saimniecības, tagad nav pat kas baravikas salasa. Tā bērni rotaļājoties jums salasītu tonnām par labu kabatas naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+