×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Uzstādīs piemiņas zīmi Rīgas dārzu “tēviem” Kūfaltam un Zeidakam

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 20. jūnijā, plkst. 10 par godu Rīgas dārzu un parku direkcijas 135. gadadienai svinīgi tiks atklāta piemiņas zīme izcilajiem Rīgas dārzniekiem, pilsētas dārzu pirmajiem veidotājiem Georgam Kūfaltam (1853. – 1938.) un Andrejam Zeidakam (1874-1967), informē biedrība “Riga, I Love You”.

Par godu dārzu mākslas meistariem tiks uzstādīts figurāls parka sols pilsētas Kanālmalas apstādījumos, kanāla labajā pusē Latvijas Universitātes ēkas tuvumā pie Georga Kūfalta stādītās platlapu liepas. Kompozīcijas elementus veidojis tēlnieks Ģirts Burvis, kas rīdzeniekiem ir pazīstams ar tādiem darbiem kā piemineklis “Rīdzenieki” (veltīts A. Deglava romānam “Rīga”), skulptūru “Mūrnieks un skursteņslauķis”, memoriālo ansambli Fr. Brīvzemnieka piemiņai “Četri novadi” un citiem atzinību guvušajiem darbiem. Kompozīcijas autors ir arhitekts Ilmārs Briedis.

Šis sols tiks uzstādīts ar SIA “Rīgas meži” gādību, tas tapis sadarbībā ar biedrību “Riga, I Love You” un Rietumu Bankas labdarības fondu.

“Šī būs pirmā parka labiekārtojuma kompozīcija Latvijā, kas veltīta ainavu arhitektiem un daiļdārzniekiem. Georga Kūfalta un Andreja Zeidaka ieguldījums Rīgas apstādījumu struktūras izveidē un attīstībā ir neatsverams – bez viņu aktīvas darbības nebūtu iedomājami pilsētas centra apstādījumi, viena no pirmajām Eiropā dārzu pilsētām – Mežaparks, Brāļu kapu memoriālais ansamblis, daudzi vēsturiskie Rīgas dārzi un parki. Šis ir mūsu atzinības žests tiem, kas pirms 135 gadiem sāka veidot un šodien turpina attīstīt unikālu Rīgas zaļo mantojumu,” uzsver SIA “Rīgas meži” valdes loceklis Uldis Zommers.

Rīgas dārzu un parku direkcija tika nodibināta 1879. gadā. Par jaunās iestādes pirmo direktoru izraudzījuši no Plēnes pilsētas Holšteinas zemes Vācijā nākušo Georgu Kūfaltu. 1915. gadā viņa vietu ieņēma Kuldīgā dzimušais daiļdārznieks un ainavu arhitekts Andrejs Zeidaks, kurš pilsētas dārzus un parkus attīstīja nākamos 29 gadus.

Atklāšanas ceremonijas uzveduma autors ir kino un teātra režisors, skatuves mākslas pedagogs Pēteris Krilovs. Atklāšanā piedalīsies SIA “Rīgas meži”, Rīgas pašvaldības, biedrības “Riga, I Love You” un Rietumu Bankas labdarības fonda pārstāvji, kā arī G. Kūfalta mazmazdēls Klemenss Fīdlers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+