×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Kā “LA” lasītāji vērtē pedagogu piketu 12. maijā (1)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Andrejs Salnājs Valmierā: “Bet kā citādi cīnīties par normālu atalgojumu? Visi zina par skolotāju zemajām algām, bet valdībā ir tik taisni un pareizi kā zirga loks… Cik budžeta naudas nav izlietots kaut vai “Liepājas metalurga” glābšanai un citām bezcerīgām lietām, bet aizmirsts par prioritātēm. Skolās strādā vienas dāmas, un vai jābrīnās, ka viss aiziet greizi. Mana vectēva bērnībā skolēnus mācīja kārtīgi vīri un iemācīja visos gudrības pamatos.”

Silvija Kalna, pensionēta skolotāja: “Ne pirmskara Latvijā, ne padomju gados skolotāji nesaņēma mazākās algas, lai gan daudz kas bija jādara arī sabiedriskā kārtā. Bet nekad visu tikai par naudu nevar izdarīt. Bērniem un izglītībai ir jābūt prioritātei. Ir jābrīnās, kur mūsdienās paliek nauda. Vai ierēdņu nav par daudz?”

Ināra Grinberga Rīgā: “Mana krustmāte ir skolotāja tajā vecumā, kad padomju gados sievietes gāja pensijā. Viņa bieži noguļ visas brīvdienas, lai spētu atkopties no stresa. Visu laiku ir jāknapinās ar naudu, jo nav bagāta vīra, kas apmaksātu viņas “hobiju” – strādāt par skolotāju. Uzskatu, ka būtu tikai taisnīgi celt finansējumu izglītībai vismaz par 10%. Izglītības ministres un premjeres skaidrojumi 12. maijā neizturēja nekādu kritiku.”

Kārlis Ozoliņš Jelgavā: “Manuprāt, skolotāji mūsu valstī ir vieni no privileģētākajiem – ar stabilu algu un bez īpaši lielām atlaišanām. Kam vēl visa vasara ir brīva? Daudzi strādājošie nezina, vai viņiem būs darbs pēc pāris nedēļām, bet strādā par vēl mazāku algu un ar daudz lielāku slodzi.”

Aina Liepa Dobeles novadā: “Ir teiciens, ka bagāts nav tas, kam daudz naudas, bet tas, kam pietiek. Manu ģimeni 12. maija skolotāju akcija satrauca – pamet skolu un brauc uz Rīgu izākstīties. Vai viņi ir skolotāja vārda cienīgi? Vai tādi drīkst strādāt ar skolēniem? Pat Ministru prezidenti neklausās. Kur mūsu inteliģence?”

Biruta Miezīte Pierīgā: “Zinu skolotāju, kas vasaras brīvlaikā piepelnās, strādājot lielveikalā. To zina arī skolēni. Un, lai gan katrs darbs ir cienījams, kāds tur var būt skolotāja darba prestižs? Gan skolotāji nogurdināti savās materiālajās rūpēs, gan skolēni redz, ka pedagogi bieži saņem mazāk par paša vecākiem. Uzskatu, ka cienīgāks atalgojums daudz ko vērstu par labu.”

Juris Balodis Zemgalē: “Skolotājiem būtu jāsaņem vismaz 1000 eiro mēnesī, kas ir tikai vidējā darba alga valstī. Tad būtu vērts darīt šo darbu ilgus gadus.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur ta arodbiedriba Atbildēt

    rava tos 7,000 “skolotajus” Kas tad palika klase pie berniem?

Draugiem Facebook Twitter Google+