×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. novembris, 2015
Drukāt

Valdība atbalsta priekšlikumu aizdot “airBaltic” 80 miljonus eiro no Valsts kases

airbaltic9-leta2

Ministru kabinets šodien ārkārtas sēdē atbalstīja priekšlikumu no Valsts kases aizdot nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” 80 miljonus eiro.

Valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas priekšlikumu ar tehniskiem precizējumiem par likumprojekta “Par valsts budžetu 2016.gadam” papildināšanu ar jaunu punktu saistībā ar “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanu.

Likumprojektā “Par valsts budžetu 2016.gadam” tika iekļauti tehniski precizējumi, kas paredz norādīt summu, proti, Valsts kase” “airBaltic” aizdod līdz 80 miljoniem eiro ar nosacījumu, ka šim ieguldījumam nav ietekmes uz budžetu.

Tāpat likumprojektā tika ietverta atruna, ka darījumā ir jānodrošina gan privātais, gan valsts ieguldījums kompānijā “airBaltic”.

Par minēto priekšlikumu vēl būs jālemj Saeimai.

Iepriekš jau ziņots, ka gala lēmumu par “airBaltic” investora piesaisti un kompānijas pamatkapitāla palielināšanu valdība lems rīt, 17.novembrī.

Kā ziņots, Ministru kabinets 3.novembrī pēc četru stundu apspriešanās lēma atbalstīt “Prudentia” atrasto nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Nākamajā dienā pēc valdības lēmuma Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pieprasīja satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju. Patlaban satiksmes ministra pienākumus pilda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Aizdevums “airBaltic” 80 miljonu eiro apmērā neradīs negatīvu ietekmi uz budžetu, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis. Valsts aizdevuma izsniegšanai “airBaltic” tiks izmantoti Valsts kasē pieejamie resursi, kuru nodrošināšanai veikti aizņēmumi finanšu tirgos. FM uzsvēra, ka šis izsniedzamais aizdevums valsts parādu nepalielinās.

Patlaban koalīcijas partneri nav pauduši atbalstu 80 miljonu eiro aizdevuma izsniegšanai nacionālajai lidsabiedrībai “airBaltic”, savukārt rīt, 17.novembrī, valdība plāno pieņemt gala lēmumu “airBaltic” jautājumā, un līdz tam laikam līgums ar investoru netiks slēgts.

2012.gada 20.decembrī Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar “Bombardier” par desmit “CSeries 300” lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014.gada jūlijā Farnboro Starptautiskajā aviācijas izstādē “airBaltic” izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+