×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. augusts, 2015
Drukāt

Valmierā tehniskās apskates nakts laikā pārbaudītas 209 automašīnas

Foto-LETAFoto-LETA

Valmierā sestdien, 8.augustā, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pasākuma “Tehniskās apskates nakts” laikā diagnostika veikta 209 automašīnām, kas ir aptuveni tikpat, cik “ražīgā darbadienā”, aģentūrai BNS pavēstīja direkcijā.

“Lielākā daļa apmeklētāju bija ar automobiļiem, kuru vecums ir 10 un vairāk gadu. Vecākais auto bija 1961.gada GAZ 21. Tā kā šeit ierodas auto, kas nav speciāli sagatavoti un, lai to īpašnieki noskaidrotu, tieši kas kaiš viņu spēkratam, tad lielākā daļa no tiem (vairāk nekā 80%) tika “izbrāķēti” drošai ceļu satiksmei. Apmēram 13% apmeklētāji izmantoja šo pasākumu, lai veiktu atmiņās paliekošu tehnisko apskati,” informēja CSDD.

Tehniskās apskates darbinieki visvairāk izteica aizrādījumus par bremžu sistēmas un balstiekārtas bojājumiem, auto koroziju, kā arī degvielas un eļļas noplūdi.

Tehniskās apskates nakts pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību.

Pēc direkcijā paustā, Valmierā ir noslogotākā tehniskās apskates stacija Vidzemē, kurā pērn tika pārbaudīti nedaudz vairāk nekā 40 tūkstoši automobiļu. Dienā Valmierā tehniskās apskates stacijā tiek vidēji apkalpoti 160 klientu. Ņemot vērā Latvijas autoparka vidējo vecumu – gandrīz 13 gadi, ar pirmo reizi tehnisko apskati Valmierā iziet 62,15% automobiļu (Latvijā šis rādītājs ir 59,2%). Visvairāk – trešdaļa automobiļu Valmieras tehniskās apskates stacijā 2014.gadā “izbrāķēti” par būtiskiem bojājumiem balstiekārtā (palielinātas brīvkustības buksēs, sailentblokos, balstšarnīros), bet ceturtajai daļai auto bija nenoregulēti vai nedegoši lukturi, kā arī problēmas bremžu sistēmas darbībā. Vidēji darba dienā Valmierā kādam automobilim, tiek liegts piedalīties satiksmē dēļ konstatētajiem bīstamiem bojājumiem, turklāt 50% no šiem bojājumiem ir saistīti ar bremžu sistēmas darbības traucējumiem, kas ceļu satiksmē ir ārkārtīgi bīstami.

Tehniskās apskates naktis notiks arī Ventspilī, Ganību ielā 154, 14.augustā no plkst.19, Rīgā, Antenas ielā 2, 22.augustā no plkst.18, bet Daugavpilī, Kraujas ielā 3A, Tehniskās apskates nakts notiks 28.augustā no plkst.19.

Tehniskās apskates naktis Latvijā notiks jau ceturto gadu. Iepriekšējā gadā Rīgā un reģionos pārbaudītas gandrīz pusotrs tūkstotis automašīnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+