×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Valsts kase: Zaharjins un Segals nav gatavi ieguldīt LM

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu grūtībās nonākušā Liepājas metalurģijas uzņēmuma “Liepājas metalurgs” akcionāri Iļja Segals un Sergejs Zaharjins nav gatavi ieguldīt kompānijā, bet no Kirova Lipmana atbilde vēl tiek gaidīta, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

“Segals un Zaharjins mums rakstveida apstiprinājumu tam vēl nav devuši, bet ir norādījuši, ka nav gatavi ieguldīt savus līdzekļus. Viņu atbilde šim mūsu nosacījumam bija investora meklēšana. Savukārt no Kirova Lipmana mēs atbildi vēl neesam saņēmuši,” sacīja Āboliņš.

Viņš piebilda, ka piektdien, 26.aprīlī, beidzas termiņš, kurā metalurga akcionāriem jāsniedz atbilde par valdības un lielāko kreditoru izvirzītajiem nosacījumiem, no kuriem viens bija akcionāru ieguldījums kompānijā 25 miljonu latu apmērā.

Savukārt ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts uzsvēra, ka akcionāru savstarpējās nesaskaņas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc uzņēmums ir nonācis finanšu grūtībās. “Nevar uzņēmums normāli strādāt, ja kompānijas akcionāri viens otram ir ienaidnieki. Esam mēģinājuši viņus sēdināt pie viena galda un runāt, bet tas nav iespējams viņu savstarpējo ķīviņu dēļ. Turklāt akcionāru nesaskaņu risināšana nav mūsu pienākums,” norādīja Pavļuts.

Lipmans aģentūrai BNS nevēlējās atklāt, vai būtu gatavs investēt uzņēmumā. “Esmu savu atbildi nosūtījis. Tagad gaidiet, kad par to parādīsies informācija,” viņš sacīja.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka valdība 23.aprīlī sprieda par situāciju LM. Pēc dalības valdības sēdē Āboliņš žurnālistiem sacīja, ka valdībai ir radušās šaubas par LM akcionāru godaprātu, jo viņi, iespējams, seguši kreditoru, kas neietilpst lielāko kreditoru klubā, saistības, tostarp aprīļa vidū pārskaitot vairākus miljonus latus. Viņš piebilda, ka šogad kopumā LM kreditoriem, kas neietilpst lielāko kreditoru klubā, aizskaitīti apmēram 25 miljoni latu.

Pirms tam valdība un lielākie kreditori izvirzīja “Liepājas metalurga” akcionāriem konkrētas prasības, ar kādām tie būtu gatavi sniegt uzņēmumam atbalstu, ‒ valdes nomaiņa, 25 miljonu latu ieguldījums, metāllūžņu iepirkšana Baltijas tirgū, Itālijas bankā “UniCredit S.p.A.” ņemtā kredīta procentu maksājumi 1,2 miljonu latu apmērā, kā arī biznesa plāna izveide.

“Liepājas metalurgs” ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānija plāno par 8‒10% samazināt darbinieku skaitu, turklāt pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ notiek ar pārtraukumiem.

“Liepājas metalurgs” ir lielākais darba devējs Liepājā – tas nodarbina aptuveni 2300 cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā, tā lielākie īpašnieki ir privātpersonas, tostarp Sergejam Zaharjinam pieder 49%, akciju, Kirovam Lipmanam – 23,27%, bet Iļjam Segalam – 21,03%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+