Mobilā versija
+2.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
18. augusts, 2016
Drukāt

Valsts pārņem slimnīcu parādsaistības par 170 miljoniem eiro (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministre Anda Čakša pirms Ministru kabineta ārkārtas sēdes, kurā finanšu ministre informēs par priekšlikumiem valsts budžeta ieņēmumiem un izdevumiem 2017.gadam un ietvaram 2017.-2019.gadam.

Lai risinātu valsts galvoto aizdevumu saņēmušo veselības aprūpes iestāžu finanšu problēmas, valdība ceturtdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) priekšlikumu pārņemt slimnīcu kredītsaistības 170 miljonu eiro apmērā.

Veselības ministre Anda Čakša pēc sēdes medijiem skaidroja, ka šis risinājums ļauj atbrīvot nozarei trūkstošos 7 miljonus eiro.

VM valdībai sagatavotajā ziņojumā skaidroja, ka, pārņemot valsts galvoto aizdevumu saistības no ārstniecības iestādēm, tiks ievērojami samazināts finansiālais slogs ārstniecības iestādēm un tiks novērsts iespējamais risks, ka ārstniecības iestādes nevarēs nodrošināt aizdevuma un procentu maksājumu atmaksu pilnā apmērā. Šo kredītu atmaksa ir būtiski ietekmējusi slimnīcu finansiālo situāciju.

Ja valsts pārņems saistības, ārstniecības iestādēm būs iespēja pilnvērtīgāk sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, nesamazinot pakalpojumu sniegšanai paredzētos līdzekļus, ar kuriem pretējā gadījumā būtu jānodrošina valsts galvoto aizdevumu saistību segšana. Ieguvēji būšot gan pacienti, gan tautsaimniecība kopumā, uzsvēra ministrija.

Ministrija vērsa uzmanību arī uz to, ka ārstniecības iestādes, kam ir izsniegti valsts galvotie kredīti, galvenokārt sniedz valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus un to iespējas nopelnīt papildu līdzekļus, kurus tās varētu novirzīt valsts galvoto aizdevumu saistību atmaksai, ir ierobežotas.

Lai pārņemtu slimnīcu kredītsaistības, VM kā iespējamo risinājumu piedāvāja valsts galvoto aizdevumu kapitalizāciju, veicot pamatkapitāla palielināšanu ar finanšu vai mantisku ieguldījumu. Ņemot vērā, ka valsts vārdā galvotās ārstniecības iestāžu saistības radušās finanšu darījumu rezultātā, tad saistību kapitalizācijas caurskatāmākais variants būtu īstenojams ar finanšu ieguldījumu, gadskārtējā valsts budžeta likumprojektā nosakot attiecīgus deleģējumus Finanšu ministrijai un VM, skaidroja ministrija.

Valdība šo priekšlikumu atbalstīja.

Valdības rīkojuma projektā paredzēts, ka no VM budžeta programmas “Valsts galvoto aizdevumu atmaksa” 7 miljoni eiro tiks pārdalīti budžeta apakšprogrammām, kas paredz ambulatoro un plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Valsts vai mes no saviem nodokliem

  2. būtu ļoti intresanti,kur šie milijoni palikuši,kas mums visiem tik draudzīgi ir jāmaksā

  3. muhļī vienā muhļīšanā.
    Kamēr vienlīdzīgākie slauc un slauc…

  4. a kur tā naudiņa nosēdās?

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (61)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (2)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+