×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Valsts prezidenta uzruna konferences “Pirmais pasaules karš un tā sekas Baltijā” dalībniekiem (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Sveicu jūs Latvijas galvaspilsētā Rīgā mūsu valstij nozīmīgā un vienlaikus zīmīgā laikā, kas aizsākās ar kritušo varoņu piemiņu 11.novembrī un noslēgsies ar valstiskās neatkarības proklamēšanas dienas svinībām 18.novembrī.

Nav nejaušība, ka konference “Pirmais pasaules karš un tā sekas Baltijā”, kurā šodien piedalās daudzi ar dziļām zināšanām un praktisko dzīves pieredzi apveltīti akadēmiski prāti, risinās tieši šajā laikā – Latvijas Republikas nacionālo svētku nedēļā. Mūsu valsts vēsture ir pavērsieniem bagāta, mūsu salīdzinoši nelielā zeme pie Baltijas jūras visos laikos ir atradusies vēstures notikumu krustpunktā. Apbrīnojamā kārtā mūsu tauta vienmēr ir saglabājusi ticību un pārliecību par brīvu un neatkarīgu Latviju. Arī pēc piecdesmit okupācijas gadiem mēs to spējām, jo neviens mūsos nevar iznīdēt gribu celt pašiem savu valsti – Latviju, lepoties ar to un vienmēr būt gataviem aizstāvēt to!

11. novembrī, kad mēs pieminam savus varoņus, kas par brīvu un neatkarīgu Latviju krituši dažādos laikos un karos, Eiropā un citur pasaulē ar klusuma brīdi piemin Pamiera dienu. 1918. gada 11. novembrī Kompjenā tika parakstīts pamiers starp Antantes sabiedrotajiem un Vāciju, noslēdzot vienu no asiņainākajiem kariem cilvēces vēsture – Pirmo pasaules karu.

Šogad visā pasaulē tiek pieminēti simt gadi kopš kara sākuma, kurš plosījās arī Latvijā. Latvijas vēsturē esam vairākkārt piedzīvojuši brīžus, kas atstājuši dziļas un neizdzēšamas brūces ne tikai katrā Latvijas ģimenē, viensētā un pilsētā, bet visā Latvijas tautā.

Pirmais pasaules karš patiešām ienāca visās Latvijas mājās, ietekmējot daudzu ģimeņu likteņus – simtiem tūkstoši cilvēku zaudēja savas dzimtās mājas un iedzīvi, tika šķirtas ģimenes, tuvinieki pazuda, devās svešumā, un liela daļa pēc kara tā arī neatgriezās dzimtenē. Tā bija milzu traģēdija pasaules un arī Latvijas vēsturē, kas smagi skāra gan mūsu valsts teritoriju, gan tās iedzīvotājus, viņu dzīvi un arī pasaules uzskatus.

Pirmais pasaules karš un tam sekojošie notikumi bija nozīmīgs pavērsiens 20.gadsimta vēsturē, kad sākās grandiozas pārmaiņas pasaules valstu savstarpējās attiecībās. Sabrūkot impērijām, daudzām tautām pavērās valstiskuma atjaunošanas un pašnoteikšanās iespējas. Tā bija labvēlīga situācija, lai Latvijas tauta realizētu brīvības alkas un nodibinātu neatkarīgu Latvijas valsti.

Godātie konferences dalībnieki!

Pasaule šajos simt gados ir atkal nonākusi tādā situācijā, ka mēs varam gaidīt lielas izmaiņas. Tas diemžēl ir jāatzīst. Cik tās ļoti ietekmēs mūsu dzīvi? Man ir visciešākā pārliecība, ka mēs esam sasnieguši tādu savas valsts stiprumu, ka mēs varam un spējam ietekmēt notikumus, būt aktīvi dalībnieki šajās izmaiņās, saglabājot savu vietu, saglabājot valsti un attīstību.

Ceru, ka jūsu darbs konferences gaitā un gūtās atziņas dos stingru pamatu Latvijas Republikas dibināšanas 100 gadu jubileju sagaidīt ar daudz plašākām zināšanām par tā laika vēsturiskajiem notikumiem. Mūsu vēsture ir mūsu spēks un pamats, jo, tikai balstoties uz to, mēs šodien esam neatkarīga valsts Eiropā!

Lai jums veiksmīga un saistoša konference!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Un kaa ar tiem musu senciem kuri 700gadus cinijas par brivibu utt? Tie neskaitas

 2. Pasaules diženākā un varenākā līdera,ko ar mizīgu cieņu apbrīno visa pasaule, Krievijas prezidenta un armijas virspavēlnieka V.Putina secinājums par 1.pasaules karu un tā rezultātiem ir vienīgais,, pareizai,,: ,,1.pasaules karā uzvarēja diženā Krievija,bet uzvaru viņai nozaga un Krievija no šīs uzvaras neko neieguva,,.

 3. … Personiga vertejuma, varetu but labaka VP Berzina uzruna lidz sim, ja butu pilnigaka latviesu tautas garigas dveseles izpratnes zinataja, ne profesionalo vesturnieka sakartota …

  … ‘… Apbrinojama karta musu tauta ir vienmer saglabajusi ticibu un parliecibu par brivu un neatkarigu Latviju …’

  … Bet joprojam no musu vecas paaudzes nomenaklaturas politikiem netiek pienemts, ne uzsverts galvenais: – tautas pastavibas, valsts esamibas ka ari tas garigas dzives iemesls …

  … Kadejadi tad radas, bija un pastav , sis izskaustas un garigi zombetas tautas atlikuma VP izgteiktas ticibas un parliecibas kauzalitate; vai tad ta radas tikai politisko tiesibu un notikumu sakritibas del, vai tauta iedzimta gara speka del …?!

  … Vai tad tiesam veca nomenaklaturas paaudze vel brinas par to, kas visiem Brivibas cinitajiem visos laikos un Gunaram Astram un parejiem Okupacias laika patriotiem deva ticibu un parliecibu patiesibai un taisnibai tada mera, ka tie apzinati uzupurejas kada augstaka principa del ?

  … Ne jau vini uzupurejas ticedami modernas pasaules materialistiskas eksistences vertibam … !

  … Tatad, tautas dvesele un tas dzives zina pastav kads avots … kads speks kas dod tai un katram tai piederosam iespeju pretoties launumam un pastavet … kaut kas garigi augstaks par nesena vesture piedavato dogmatismu un liberalistisko materialismu !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+