×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Valtere: manai atstādināšanai nebija pamata (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Rūta Valtere

Nu jau bijusī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere uzskata, ka viņas atstādināšana nebija pamata, un šāds lēmums saistīts ar atsevišķu cilvēku politiskajām interesēm.

Valtere sacīja, ka no vienas puses, ja īpašnieks atstādināšanu uzskata par pareizu, tā ir viņa kompetence, taču no otras puses par pamatu atstādināšanai kalpoja atsevišķu personu intereses, kas saistītas, piemēram, ar jaunā slimnīcas korpusa būvniecība vai slimnīcas savienošana ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU). “Nevienam nav noslēpums, ka viens no slimnīcas valdes locekļiem ieņem augstus amatus RSU,” piebilda Valtere.

Viņa atzina, ka vairākos jautājumos valdes locekļiem bijuši pilnīgi diametrāli pretēji uzskati, piemēram, jautājumā par RSU un slimnīcas apvienošanu. “Manuprāt, bez aprēķiniem un ekonomiska pamatojuma nevar vienkārši kaut ko savienot. Es gan nesaku, ka mans viedoklis ir pareizs un otram cilvēkam nepareizs. Šeit parādās politiskas intereses. Uzņēmuma vadībai ir jāvada uzņēmums, nevis jāplāno stratēģija, ko apvienot, savienot utt.,” viņa izteicās.

Valtere arī uzsvēra, ka par pamatu viņas atstādināšanai tiek izmantoti vēl nepārbaudīti fakti. “Kaut vai šis pats iesniegums Veselības ministrijā. Viss ir jāpārbauda un tikai pēc tam jāpieņem lēmums,” teica Valtere.

Viņa norādīja, ka jūtas lepna par paveikto slimnīcas valdes priekšsēdētājas amatā. “Mazāk nekā divu gadu laikā esam izkāpuši no ļoti lielas bedres. 2012.gada aprīlī, kad sākām strādāt, saņēmām slimnīcu ar 17 miljonu latu saistību nastu un nespēju tās segt. Būtībā tā bija maksātnespēja,” viņa sacīja. Turpretim pašlaik slimnīca esot uz stabila attīstības ceļa, tā atguvusi spēju pelnīt un spējot nomaksāt savus kredītus.

Savus nākotnes plānus Valtere neatklāja. “Pašreiz skaļi apspriest tos nevēlētos,” sacīja atstādinātā slimnīcas vadītāja.

Kā ziņots, pērn RSU, kuras prodekāns Guntis Bahs ir Stradiņa slimnīcas valdes loceklis, ierosināja slimnīcu apvienot ar RSU. Augstskolas rektors Jānis Gardovskis tolaik izteicās, ka šādai idejai saknes meklējamas valdības deklarācijā. Vēlāk publiskās runas par iestāžu apvienošanu zaudēja aktualitāti.

Pagājušajā nedēļā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki veica kratīšanu Valteres darba kabinetā. KNAB norādīja, ka decembra sākumā sākts kriminālprocess par kādas valsts ārstniecības iestādes amatpersonas iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Latvijas Televīzija, atsaucoties uz tās rīcībā nonākušo informāciju, ziņoja, ka Valtere tiek turēta aizdomās par fiktīva līguma slēgšanu, kā rezultātā viņa tikusi pie 1000 latiem.

Vakar Stradiņa slimnīcas dalībnieku sanāksmē tika nolemts Valteri atstādināt no amata, savukārt valdes locekļi Eva Strīķe un Bahs atkāpās paši.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Diemžēl Valteres kundze bija ļoti neveiksmīga vadītāja, narcistiska personība, kas nespēja sastrādāties ar savu komandu. Valteres kundzei nevajadzētu meklēt ārējus iemeslus, jo pārējie valdes locekļi ir cienījami profesori. Arī viņas izpratne par universitātes slimnīcām nav mūsdienīga, jo tāda ir pasaules, Eiropas prakse, ka universitātes slimnīcas ir saistītas ar konkrētu universitāti nevis pašas attīstās par universitātēm. Tas ir noticis gan Lietuvā, gan Igaunijā, un ātrāk vai vēlāk notiks arī pie mums – beidzot valsts līdzekļu tēriņi izglītībai nedublēsies, bet universitātes zinātnes tehnoloģijas oficiāli ienāks universitātes slimnīcā un no tā būs ieguvums gan pacientiem, gan studentiem.

  2. Atstādināšanai vienmēr var atrast pamatu,vajag tik gribēt…

Draugiem Facebook Twitter Google+