×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Var pieaugt kontrabandas risks


benzins_leta

Ja Latvijā populārāko degvielu – 95. benzīna un dīzeļdegvielas – cena sasniegs simbolisko lata robežu, tas varētu vairot autovadītāju vēlēšanos pirkt lētāko kontrabandas degvielu un līdz ar to var palielināties degvielas kontrabandas risks, atzina Muitas kriminālpārvaldes šefs Edijs Ceipe.


 

Runājot par kontrabandas tendencēm šogad, Ceipe uzsvēra – kamēr Latvijā akcīzes preču cenas atšķirsies ar šo preču cenu Austrumu kaimiņvalstīs, tikmēr vienmēr kādam būs vēlēšanās nopelnīt. Viņš uzskata, ka kontrabandas samazināšanā valstiski būtu jāstrādā divos virzienos – samazinot pieprasījumu, proti, ceļot labklājību un izvēršot cīņu pret kontrabandas veicējiem.

Ceipe pagaidām neņemas spriest, vai 1. janvārī spēkā stājušies akcizēto preču pārvietošanas ierobežojumi, ir sevi attaisnojuši. “To varēs spriest, iespējams, agrāk nekā gada izteiksmē, kad būs pirmie pārskati par akcīzes nodokļa ieņēmumiem, kad būs pirmie secinājumi par legālajam patēriņam nodotajiem naftas produktiem benzīntankos kopumā Latvijā un īpaši Latgalē,” paskaidroja E. Ceipe.

Lielākais efekts būšot manāms tad, kad šādiem ierobežojumiem pievienosies Igaunija, jo daļa Latvijas iedzīvotāju uz Krieviju pēc lētākajām akcīzes precēm brauc caur Igauniju. Kaimiņvalsts amatpersonas nesen apstiprināja ieceri domāt par šādu ierobežojumu ieviešanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+