×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. janvāris, 2018
Drukāt

Māris Antonevičs: “Vardarbība”, “ņirgāšanās” – ko vēl izdomās… (54)

Foto LETA/LA.lv kolāžaFoto LETA/LA.lv kolāža

Pašā gada nogalē, kad medijos dominēja dažādi apskati, nominācijas un vērtējumi, viens pēc otra pēkšņi izlīda divi politiski dzelkšņi. Tie varētu pat šķist īpaši saskaņoti savā starpā, ja vien nebūtu zināms, ka abas personas savā starpā nesazinās, jo runā dažādās valodās. Taču sakāmais abām bija līdzīgs un par vienu tēmu – iecerēto nākamo soli izglītības sistēmas latviskošanā (pāreja uz mācībām valsts valodā visās valsts un pašvaldību finansētajās skolās un valsts valodas īpatsvara palielināšana pamatskolās).

Vispirms Krievijas vēstnieks Jevgeņijs Lukjanovs gada nogales preses konferencē paziņoja, ka “katram cilvēkam ir tiesības iegūt izglītību savā dzimtajā valodā, bet, ja cilvēkam cenšas liegt šādas iespējas, tā ir vardarbīga asimilācija”. Te būtu vietā rubrika – “viņš mūs nepārsteidza”. Varējām pārliecināties, ka jaunais Krievijas vēstnieks turpina sava priekšgājēja uzņemto kursu, kas, protams, nav tapis Antonijas ielas namā Rīgā, bet nepilnus 1000 kilometrus uz austrumiem. Spriežot pēc pasākuma atreferējuma, tālāk gan J. Lukjanovs bija izpaudies diezgan miglaini, runājot kaut kādās metaforās par vilku audzināšanu, pieminējis Maugli, Romas dibinātājus Romulu un Remu un vēl daudz ko citu. Kā nu ne, jo, pārāk tieši tēmējot, var iešaut pats sev kājā – izsakot pārmetumus citiem, Krievijas sūtnim nevajadzētu aizmirst, ka paša pārstāvētajā valstī šis jautājums ir daudz sāpīgāks. Ar armēņu, tadžiku, uzbeku un citu ievērojamo etnisko grupu neatņemamajām “tiesībām iegūt mācības dzimtajā valodā” Maskavā ir kā ir, nemaz nerunājot par augošo ķīniešu kopienu Tālajos Austrumos. Tā ka labāk jau rūpēties pašiem par savu integrācijas politiku, nevis mācīt citus.

Taču otrs paziņojums pārsteidz daudz vairāk. Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga par iecerēto izglītības reformu interneta portālā “rus.delfi.lv” (ar vēlāk sekojošiem tulkojumiem arī “Delfu” latviešu versijā): “Dzimtā valoda ir emocionāla lieta. Un, ja par to ņirgājas, tas nav pieņemami. Katram sava dzimtā valoda ir svarīga.” Pozīcija pret reformu it kā labi atbilst V. Vīķes-Freibergas prezidentūras laika novilcinošajai, neizlēmīgajai integrācijas politikai. Protams, ne jau prezidente vienpersoniski to veidoja, taču savu roku pielika diezgan redzami, ja atceramies kaut vai Valsts valodas likuma atgriešanu Saeimai otrreizējai caurlūkošanai 1999. gadā, pēc kā tas tika mīkstināts. Tāpat viņa uzstāja uz to, ka no likumiem būtu jāsvītro prasība deputātu kandidātiem labi prast valsts valodu. Tolaik tās tika pasniegtas kā starptautisko organizāciju rekomendācijas un Latvijas “mājasdarbs” pirms iestāšanās NATO un Eiropas Savienībā. Vieglāk, protams, bija klusējot pieņemt šos ieteikumus, nevis pārliecināt ārzemju partnerus, bet tāda tolaik bija politiskās elites izvēle. Pamatojums – nostiprināt Latviju starptautiski, no ārpuses, pirms ķerties klāt iekštelpas sakārtošanai.

Taču tagad? Kas tas vispār par argumentu – “ņirgāšanās par dzimto valodu”… Mēģinājums 27 gadus pēc valsts neatkarības atgūšanas sākt veidot vienotu izglītības sistēmu – “ņirgāšanās”? Krievijas impērijas laikā skolās 19. gadsimta beigās bija kauna plāksnes skolēniem “Govoril po latišski” (“Runāja latviski”) – lūk, tā bija ņirgāšanās. Protams, katra reforma nozīmē pārmaiņas, un ar tām kāds vienmēr būs neapmierināts. Šajā gadījumā ir gan iekšējie, gan ārējie faktori, bet ir arī zemūdens akmeņi, kas izpled šādās intervijās.

Dīvains ir arī piemērs, kuru V. Vīķe-Freiberga šajā sakarā atgādina no savas trimdas bērnības: “Manā skolā, vidusskolā, bija arābu meitenes, gan maz – viņas ilgi neizturēja, bet bija ebreju meitenes, spāņu meitenes, itāļu meitenes, franču meitenes, krievu meitene man bija draudzene. (..) Mūs vienoja tas, ka bijām franču skolā, franču izglītības sistēmā, protams, tā bija vienīgā valoda. Mēs mācījāmies angļu valodu kā svešvalodu un arābu valodu kā svešvalodu.” Tātad bijusī prezidente pati kā piemēru min izglītības sistēmu, kurā visi mācās vienā – valsts valodā, tajā pašā laikā kritizē politisku lēmumu, kas šādu sistēmu Latvijā cenšas izveidot, jo, viņasprāt, tas esot saistīts ar vēlēšanām.

Garajā intervijā vienā no lielākajiem Latvijas krievu valodas medijiem V. Vīķe-Freiberga runā par daudz ko, bet nevienu brīdi neizmanto iespēju mudināt Latvijā dzīvojošos krievus vairāk runāt latviski, aicināt mācīt to bērniem un paskaidrot, kāpēc latviešiem tas ir svarīgi. Un tas ir bēdīgākais.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Nesaprotu kur vel maisas kanadas kuce starpa degunu baz pamaz sudu pietaisija latvijai iestajoties eiropas savieniba jau sen vaidzeja novakt kuci paskatoties uz vinu izskatas pec brunurupuca gimja. Riebjas pat redzet kuci

 2. Tiešām, duāla situācija. Žēl, ka politiķi runā visu ko -nepadomājot par sekām

 3. Putni, vecuma senilisms, demence! žēl!!!

 4. Tāpēc jau "klukste" Atbildēt

  viss vēl priekšā 6. janvāris, 2018 12:42
  Atbildēt

  kirkenšteiniene ir gatava…
  Tagad pūķinam tikai jāsagaida izdevīgs moments, kad pasvilpt,
  lai brauc uz kremli “lūgt” pievienot Latviju Krievijai…

 5. man meitas gimene dzivo Anglija, berni macas tur skola. Vini runa un macas angliski. Vini nau vienigie latviesi tur. Tad kapec te dzivojosie sveszemnieki, jajau izvelejusies so valsti,nevar bez iebildumiem macities musu latviesu valoda.Uzskatu ka sis likums ir pareizs un japieliek visas puleles lai to istenotu.

 6. Paldies par patiesumu! Atbildēt

  Paldies Antonevičam par patiesumu. … drīz, ļoti drīz šīs kanādas pīles spalvas būs bezkrāsainas … 🙂 Un vēl. Arī patiesība par Abrenes iztirgošanu, padarīs nekādu šo ..

 7. viss vēl priekšā Atbildēt

  kirkenšteiniene ir gatava…
  Tagad pūķinam tikai jāsagaida izdevīgs moments, kad pasvilpt,
  lai brauc uz kremli “lūgt” pievienot Latviju Krievijai…

 8. amerikā,kad izveidoja vienu skolu baltiem un krasainiem,tas bija ne demokraiski?

 9. Neaizmirsīsim, kā pati nelietīgā čekas maita izčakarēja valodas likumu. Kā tādas latviešu zeme vēl nes?

 10. Par Lukjanova nostāju viss ir skaidrs, bet eksprezidente VVF ir ”sapisusies” savā meistarībā … pati nesaprot, ko runā.

 11. Kāpēc jācenšas krievu skolās, krieviski runājošos, piespiest savā starpā runāt latviski? Ja skolas būtu jaatver, bet viņas jau eksistē ?

  • paskaidrojums sīkajam Atbildēt

   Tās ir pārpalikums no brutālās krievu okupācijas, kuru mūsu rusofīlās valdības ir bijušas par gļēvu vai par stulbu lai izlabotu. Tās skolas bija latviešu krieviskošanas mehānisms. Latvijai jābūt latviskai, citādi tās eksistencei nav nekādas nozīmes.

 12. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 13. Kas tā tāda- “vardarbīga asimilācija”?Asimilācija var būt tikai brīvprātīga.Ja esi brīvprātīgi pieņēmis dzīvesvietu sev svešā kultūrā,tev ir brīvprātīgi jāpieņem izvēlētās valsts kultūra ,tradīcijas,valoda un dzīves veids.Tikai tāds ir ceļš uz tuvināšanos.Tikai kolonizatoriem tas nav pieņemami,jo traucē varas demonstrēšanas ieradumi.

 14. ES - PĀRI VISĀM CIT A Atbildēt

  Bet toties viņai ir pašapziņa!!!!

 15. Jā, "diženā" Krievija Atbildēt

  jautājums ir, kāpēc Latvijas prezidents, ministri, žurnālisti u.c. ar valsts pilsoņiem runā krievu valodā, izrādot necieņu pret valsts Satversmi un pilsoņiem. Kāpēc TV kanālos arvien biežāk ir raidījumi krievu valodā, tā bremzējot cittautiešiem valodas apguvi. Vai valstī ir mainījusies ideoloģija un neatkarīgas valsts koncepcija?

 16. LA - фашисткая газетёнка! Atbildēt

  Da!

 17. Izlasīju viņas “ņirgāšanos” – par šo vārdu eksprezidente pelnījusi savas tautas nicinājumu. Manu noteikti.
  Vai tiešām viss tas par viņas pagātni,, ko līdz šim uzskatīju par meliem, ir patiesība? Nu nevar cilvēks pēkšņi ne no šā ne no tā runāt tādas nejēdzības! Žēl, ka politiķu vidū arvien mazāk paliek to, kuriem sava valoda, tauta un valsts ir svētas lietas. Taču – mēs, Vairiņ, esam stipri un vareni, pārdzīvosim arī Jūsu nodevību un jau tagad varam iztikt bez Jūsu mātišķajām pamācībām.

 18. fakts par bijušo prezidenti…. Liekule, mele!!!! Kāds vājprāts!

 19. KO tad JŪS CITU NO VIŅAS GAIDĪJĀT? VIŅA TAČU PIE LATVIEŠU TAUTAS NEKAD NAV PIEGĀJUSI! TAS BIJA REDZAMS VIŅAS 8 GADU PREZIDENTŪRAS LAIKĀ! NE VELTI VIŅA TE VARĒJA IEBRAUKT JAU 1968.GADĀ!? KAS VIŅA IR PĒC ŠĪ FAKTA , VISS SEN SKAIDRS BEZ LIELIEM JAUTĀJUMIEM! ARĪ ČEKAS MAISUS VIŅA SARGĀ?!!!!!!

 20. Zivju olas un šampanskaja kādai personai Uzvaras dienā ir nodrošina.

 21. Kāpēc Tvaiku iela Atbildēt

  nevar uzmanīgāk pieskatīt ārstējamo Mazpusānu un viņa draugus ?

 22. JA VECO LUKJANOVU VĒL VAR SAPRAST,TAD MŪSU DAINU MOTI var tikai nicināt un nosodīt,arī saprast par čekas maisu nosargāšanu.Tas ir faktiski prātam neaptverami,TRIMDINIECE?!Tad jau tā Tēvzemes mīlestība ir pamatīgi uzspēlēta mantiskā līmenī.Pretīgi gan.Somijas sindroms izteikts!o teiksiet L.A.?

 23. VVF krievu val neprasme nav šķērslis labām un draudzīgām attiecībām. Ja prezidentēšanas laikā neieviesa apmācību valsts valodā, tad tagad ar muldēšanu var kavēt daļēju reformas ieviešanu

 24. Smieklīgi .

 25. Šī ir tā “saules māte” un tā “dainu cienītāja” par kuru tautā tā jūsmoja ?????

 26. Moloģec, Varvaročka!

 27. vf parāda isto seju..

 28. … Kurs to zin, ka nav saskanota darbiba … ?????

  … Skatoties uz tik hipertrofeto VVF pagatni, un dzili paslepto, pret nacionalas valsts, darbibu … ka ari uz so ‘valodas’ lietas nepienemamas publikacijas vietas izveli, un taja izteiktajam un logiski pasnodevigajam un kontradikcijam … alternativais nav daudz labaks: jo Bezabrene atkartojas intelektualas slakas un to ‘izlietojamo idiotu’ biedru darbiba, kas savas negacijas nosaka vienu neparvaramu dabas speku: gerontologijai piederosas konsekvences nevar vairs noslept, ja pat to gribetu … jo gribot negribot paslides kaja … un nak gaisma patiesiba … !!!

 29. Latvijā nav tikai latvieši un krievi, ir arī citas tautības, ko šovinisti sauc par krievvalodīgiem, kas daļa ir pārkrievoti cittautieši. Esmu strādājis padomju laikā ideoloģisko darbu un zinu kā notika pārkrievošanu. Šādas tendences un darbības ar katru neatkarības gadu arvien vairāk jūtamas atkal Latvijā. Satversmē noteikts, kas ir valsts valoda, arī referendums to apstiprināja. Tad jautājums, kāpēc prezidents, ministri, žurnālisti u.c. ar valsts pilsoņiem runā krievu valodā, izrādot necieņu pret valsts Satversmi un pilsoņiem. Kāpēc TV kanālos arvien biežāk ir raidījumi krievu valodā, tā bremzējot cittautiešiem valodas apguvi. Vai valstī ir mainījusies ideoloģija un neatkarīgas valsts koncepcija?

  • Neatkarīgi no izcelsmes, visi Latvijā ievazātie, kuri atsakās integrēties latviskā vidē un kuriem sarunu valoda ir krievu, arī ir krievi. Kurš no tiem: Rubiks, Ai Jobeness, vai Kravcovs, ir vairāk vai mazāk krievi. Visi viņi ir, piedevām nelietīgākie savas sugas īpatņi.

 30. Viniem saskan… Izskatas pec parisa…
  Ne velti abi cekisti..
  Un ne velti si cekas sulaine atdavinaja Abreni, brauca klanities putinam un blokeja cekas maisu atklasanu

 31. Freiberga nav patriote Atbildēt

  Nesaprotu kāpēc daudzi šo savtīgo kundzi dievina.

 32. Atliek domāt. ka Saimnieks prata runāt ar nabadzīti tādā valodā, ko viņa saprot.

 33. Latvijā runāt latviešu valodā ir pašsaprotami,ja Latvija tiek uzskatīta un ir neatkarīga valsts ar savu teritoriju,likumdošanu,tradīcijām,dzīves veidu.Valstis kas vēsturiski bija okupējušas Latviju tā neuzskatīja ,krievi uzspieda savu valodu,vācieši savu,lai pakļautu un asimilētu tautu.Kas izrādīja pretošanos tam bija darīšana ar čeku vai gestapo.
  Anekdote no dzīves .Pēckara pirmās dienās zemnieka pajūgu aptur bruņots vīrs ,zemnieks prasa kas tu tāds.Atbilde-NKVD un iesēžas ratos.Počemu ņe jēģem ? MZGD – atbild zemnieks.

 34. Nezin kāpēc tā saucamie “vienkāršie cilvēki” iedomājas, ka Freiberga sludina šķirtās krievu skolas! Nav taču nekā tamlīdzīga!
  Intervijā krievu žurnālistei, viņa izsaka patiesu domu, ka ir “latviešu partijas”, kam nekā cita, izņemot to, kā tik “cīnīties par skolām latviski”, programmā nekā cita nav, un tas ir nožēlojami!
  Turpat tālāk seko teiktais, ka visiem jāsēž vienā solā ! Kas tad tas ir, ja ne mācības latviski?

  • Lai tad VVF skaidrāk izsaka savu domu un nemuld par “ņirgāšanos”. Vecuma marasms jau VVF iestājies, muld kā pa ķešu, visādas domas un atmiņas putrā jaucot. Žurnālistiem vajadzētu pārstāt viņu intervēt

 35. Laukos visi runā latviski un nav problēmu, bet tas ir panākts daudzu gadu garumā, un to nosaka vide. Domāju, ka uzspiežot kaut ko, var panākt tieši pretēju efektu

 36. No izglītības latviskošanas jau cittautieši nekļūs lojālāki Latvijai. Lielākā daļa šo reformu pārvarēs, bet būs kam izglītības iespējas būs sašaurinātas, un kam tas nebūs pa spēkam. Šaubos, vai viņi un viņu vecāki būs ļoti priecīgi, un vairāk “‘mīlēs” valsti. Reformu vajadzēja sākt no otra gala, pakāpeniski apmācot bērnu dārza bērnus, bet pēc tam to paplašinot uz skolēniem, tad tā būtu krietni sekmīgāka

 37. Nekas nav nedz spriežams ne lemjams, tam visam jau sen bija tā jābūt!
  Latvijas valstij šogad svinēsim 100gadi, bet vēl kaut kas par valodu “diskutējams” vai tā
  nav Ņirgāšanās, padomāsim . . . . .!?

 38. Mana mamma ņirgājas par Latviju, latviešiem un pats par sevi saprotams, ņirgāja par krieviem – vēlas krievus turēt segregācijā, audzināt Putina patriotus.

  Bet varbūt viņai, mammai, ir taisnība – jo neērtāk jutīsies krievu bērni Latvijā, drīzāk brauks projām no Latvijas uz “riebīgajiem” Rietumiem, uz Latviju braukt būs brīva vieta arābiem, islāmistiem?

  Mamma, beidz sludināt tādu politiku!

 39. Nau šaubu, “suns zina ko ēdis, kas viņu baro politiski”. Vaira ir zem papēža un pauž ttā politisko nostādni, kam viņa kalpojusi, manuprāt, visu savu dzīvi, par ko jau stāstīja mākslinieks, ASV dzīvojošais latvietis, vai Kanādā dzīvojošais.

  Tā nedrīkstētu runāt neviens Latvijā dzīvojošs pilsonis, Latvijas pavalstnieks, bet to runā “slavenā”bijusī prezidente?

  Kauns par visu pagastu. Turpiniet viņu slavināt.

  Ne velti Dzintris Kolātrs bija sapratis un pēdējā intervijā viņai jautāja TV raidījumā – kā tas i\znāk, ka jūs 8 gadus nobijāt prezidentes amatā un ne reizi neesat bijusi pie tautas.

  Atbilde apmēram tāda: es pati zinu, kur man bija jābūt kā prezidentei.

  Lasi: nejaucies manās darīšanas, tev par to , Kolāt, tautas vārdā, nav daļas. Mēs esam vareni, mēs esam diženi, mēs esam ….. kolaboracionisti?

 40. Ja VVF būtu trīs četrus gadus veca, tad varētu teikt – pļurrrkt! Vairiņ, biksītēs… Jo kam tādā vecumā negadās. Bet Vairai sen vairs nav trīs četri gadiņi, tāpēc par VVF var teikt kā par Burboniem – Vaira neko nav aizmirsusi un neko nav mācījusies. Un tas ir diezgan bēdīgi.

 41. Kas viņai tagad par to maksā, tiem arī prasiet ko viņa runā!

  • Neviens vińai nemaksā.... Atbildēt

   Vińa tikai pēc savas labākās saprašanas… tāda kāda tā nu ir. Ar galvu tik augsti mākońos vińa neapjēdz kas notiek pie kājām un arī savu vārdu sekas…….. tas nav vińas apzińas lokā….. cik łoti žēl…….

Draugiem Facebook Twitter Google+