×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

VDK dokumentu izpētes komisija oficiāli sāk darbu

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Ar Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu zinātniskās izpētes komisijas iesniegtā reglamenta saskaņošanu trešdien komisija oficiāli uzsāks darbu, informē komisijas priekšsēdētāja vietniece Kristīne Jarinovska.

Zinātnieku komisijas izstrādātais un izglītības un zinātnes ministrei, profesorei Dr.habil.philol. Ina Druviete (V) iesniegtais reglaments paredz nodot sabiedrībai regulārus pārskatus – par laiku līdz 2016. gadam un noslēguma atzinumu par VDK dokumentiem un darbību.

Noteikts, ka komisija ir neatkarīga savos slēdzienos, īstenojot Satversmē nostiprināto zinātnes autonomijas principu.

Paredzēts, ka izpētē nevarēs līdzdarboties ne vien VDK, bet arī bijušās Padomju Savienības komunistiskās partijas nomenklatūras, citu PSRS represīvo institūciju, kā arī totalitārā režīma vārda un apziņas brīvības ierobežošanas institūciju kā, piemēram, “Glavļit” amatpersonas.

Normatīvi regulēts, ka pētnieki par piedalīšanos komisijas sēdēs atlīdzību nesaņems. Katrs komisijas loceklis individuāli varēs īstenot Ministru kabineta noteiktās tiesības fotografēt un bez atlīdzības reproducēt nepieciešamo dokumentēto informāciju. Savukārt lietpratējus uzaicinās un ekspertīzi noteiks komisijas priekšsēdētājs.

Ministru kabinets VDK dokumentu izpētes komisiju ar piecpadsmit zinātniekiem un nozares lietpratējiem izveidoja šogad, par par komisijas priekšsēdētāju ieceļot Dr.hist. Kārli Kangeri.

VDK dokumentu izpētes komisijas pirmā oficiālā sēde, kurā noritēs reglamenta saskaņošana un stāšanās spēkā, trešdien notiks plkst. 12 Vaļņu ielā 2, Rīgā, Izglītības un zinātnes ministrijas 3. stāva zālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+