×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. oktobris, 2013
Drukāt

Vedam mājās Čehijas matraci? Kādas priekšrocības?

Foto-LETAFoto-LETA

““Praktiskajā Latvietī” lasīju par čehu matračiem. Vai tiem ir kādi īpaši konstruktīvi risinājumi, salīdzinot ar citiem matračiem? Interesē arī kopšanas noteikumi.” 
Māra Vangažos Read More

 

“Gumotex” ir liels Čehijas uzņēmums, kas ražo matračus no PUR, Visco un HR putām, kā arī kvalitatīvus lateksa matračus. Strādājot inovatīvi un saglabājot plašu produkcijas spektru, uzņēmums izstrādājumiem var nodrošināt augstu kvalitāti un mērenu cenu.

Pērkot matraci, vispirms veikalā jāiepazīstas ar piedāvājumu un jāizvēlas sev piemērotākais modelis atbilstoši svaram, izmantošanas intensitātei un komforta prasībām. Desmit minūšu ilga saruna ar pārdevēju – konsultantu sniegs daudz vairāk noderīga nekā stundām ilga rakņāšanās internetā. Ja veikals ļauj, vērtīgi ir matraci paņemt uz mājām un pirms iegādes izmēģināt. Tāpat rūpīgi jāiepazīstas ar ražotāja instrukcijām, kā matracis kopjams. Ja tās punktuāli ievēro, izstrādājuma mūžs pagarinās.

Jāpārliecinās, vai matracis pareizi novietots uz gultas, jo nepareizs novietojums to var sabojāt. Nedrīkst ļaut bērniem lēkāt pa matraci. Lai arī tie ir izturīgi, lēkāšana var izstrādājumu sabojāt, kā arī salūzt gultas līstes.

Tīrīšanas laikā dažu modeļu matračus nedrīkst locīt, jo tā var radīt bojājumus. Vēl jāņem vērā, ka putu materiāla matračus saskaņā ar instrukciju drīkst likt tikai uz atbilstoša izmēra restēm. Noliekot uz vienlaidus pamata, tiek traucēta mitruma dabiskā cirkulācija, un matracī var iemesties pelējums.

Matrača tīrību, ilgu kalpošanu un aizsardzību pret putekļu ērcītēm nodrošina kvalitatīvs pārvalks. Moderni ir divdaļīgi pārvalki no gaisu caurlaidīga auduma. Tas dod iespēju veļas mazgājamajā mašīnā nepieciešamības gadījumā mazgāt netīro pārvalka pusi, saudzējot speciālo ķīmisko sastāvu, ar kuru pārvalks piesūcināts. Vislabākais matrača tīrīšanas veids ir tā izsūkšana ar putekļusūcēju. Matraci kopjot, labāk izvairīties no līdzekļiem, kas satur jasmīna un greipfrūtu smaržas, jo tās gulētāju mēdz satraukt. Tad der nomierinoši līdzekļi, kas satur lavandu un vaniļu.

– Moderns matracis ir, piemēram, 18 cm biezs ģimenes matracis “Eleonor”, izgatavots no PUR putām. Tam ir mīkstā un cietā puse, kas robveidā savienotas bez līmes. Šo matraci var vienkārši izjaukt un iztīrīt. Īpatnējā forma uzlabo gaisa apmaiņu un gulētāja asinsriti. Matracis ievietots viegli noņemamā pārvalkā ar rāvējslēdzēju visās četrās malās. Ir piesūcināts ar speciālu sastāvu “Aloe Proactiv”. Šobrīd akcijas laikā matracis nopērkams par 50 % lētāk, – stāsta “Gumotex” oficiālais pārstāvis Latvijā, veikala “Čehu matrači” vadītājs Māris Kalniņš.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+