“VEF Rīga” pusceļā pēc titula – uzvara arī otrajā spēlē Ventspilī 0

“VEF Rīga” svētdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas otrajā mačā izbraukumā spraigā cīņā ar 84:76 (19:23, 18:16, 20:13, 27:24) uzveica “Ventspili”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

“VEF Rīga” sastāvā ar 18 punktiem izcēlās Mareks Mejeris, kamēr ar 17 punktiem atzīmējās Mārtiņš Meiers. Savukārt 16 punkti bija rīdzinieku kapteinim Jānim Blūmam.

Tikmēr “Ventspils” labā 23 punktus iemeta pieredzējušais Kristaps Janičenoks, bet 16 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles amerikāņu leģionāram Villijam Dīnam. Savukārt vēl ventspilnieku sastāvā 14 punktus guva Folerins Kempbels.

“Ventspils” šo maču iesāka ļoti apņēmīgi, pēc Ronalda Zaķa diviem soda metieniem un Janičenoka tālmetiena izvirzoties vadībā ar 5:0. Pēc tam savus pirmos punktus guva arī rīdzinieki, tomēr pirmajās minūtēs iniciatīva piederēja mājiniekiem no Ventspils, kuri spēja panākt ar 13:5. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā pēc Zaķa divpunktu metiena starpība pieauga jau līdz deviņiem punktiem (19:10), tomēr pēc tam “VEF Rīga” izlīdzināja cīņas gaitu un panāca vairs tikai 19:20, bet pēdējās sekundēs vēl vienu tālmetienu iemeta Janičenoks.

Otrās ceturtdaļas sākumā “Ventspils” vienībai izdevās vēl turēties drošā attālumā, jo izdevās panākt 29:23, tomēr pēc tam ar nelielu izrāvienu atbildēja “VEF Rīga” basketbolisti, kuri, pateicoties Meiera un Abdula Gedija pūliņiem, guva septiņus punktus pēc kārtas. Līdz ar to rīdzinieki pirmo reizi šajā mačā izvirzījās vadībā, kamēr mājinieki bija palikuši nedaudz pasīvi. Māris Gulbis ar precīzu soda metienu trīs minūtes līdz puslaika beigām panāca neizšķirtu, turklāt viņš pēc tam iemeta arī trīspunktnieku, no jauna vadību pārņemot “Ventspilij”.

Pirmais puslaiks gan noslēdzās ļoti intriģējošā cīņā. Uzreiz pēc minūtes pārtraukuma tālmetienu iemeta “VEF Rīga” kapteinis Blūms, panākdams neizšķirtu 33:33, bet uzreiz pēc tam divus punktus ar sodu realizēja Janičenoks. Blūms atbildēja ar diviem trāpīgiem “sodiņiem”, taču nākamajā uzbrukumā ventspilnieku leģionārs Dīns atzīmējās ar 2+1 gājienu, kas mājiniekiem ļāva iegūt četru punktu vadību – 39:35.

Beidzamajās pirmā puslaika rindās Mejerim vēl izdevās atgūt divus punktus, bet lielajā pārtraukumā “Ventspils” devās ar divu punktu vadību.

Otrajā puslaikā starp abām vienībām aizritēja ļoti līdzvērtīgā un spraigā cīņā, vadībā esot te vienai, te otrai komandai. Trešo ceturksni abas vienības aizvadīja ļoti mazrezultatīvi, tomēr tā izskaņā “VEF Rīga” veica nelielu izrāvienu un pēc vēl viena Blūma trejača panāca jau 57:52. Līdz ar ceturtdaļas noslēgumu rīdziniekiem bija iespēja mest arī divus soda metienus, taču abi Arnolda Helmaņa raidījumu lidoja grozam secen.

Pašā ceturtās ceturtdaļas sākumā Helmanis, grozā raidot divus punktus, reabilitējās, bet Iļja Gromovs ar “slam dunk” izvirzīja “VEF Rīga” komandu vadībā jau ar 61:52. Uzreiz pēc tam ar svarīgu tālmetienu atbildēja Kempbels, kurš turklāt turpinājumā guva vēl septiņus punktus pēc kārtas, izvirzot “Ventspili” vadībā ar 62:61.

Turpmākajos uzbrukumos ar diviem bumbas triecieniem no augšas atzīmējās Mejeris, kas “VEF Rīga” komandai no jauna ļāva pārņemt vadību, taču noslēdzošajās minūtēs vienības turpināja aizvadīt ļoti spraigu divcīņu. Pēc Janičenoka divpunktnieka un Andreja Gražuļa soda metiena “Ventspils” pārņēma vadību ar 75:74, bet vienu minūti un 13 sekundes pirms pamatlaika beigām Mejeris iemeta trīspunktieku.

Pēc minūtes pārtraukuma “Ventspils” nākamais uzbrukums nebija sekmīgs, turklāt Gedijs uzreiz pēc tam atbildēja ar vēl vienu tālmetienu, kas “VEF Rīga” ļāva izvirzīties vadībā jau ar 80:75. 31 sekundi pirms beigām Kempbels iemeta vienu no diviem “sodiņiem”, bet pirmais pie atlēkušās pēc neprecīzā otrā metiena bija ventspilnieks Aigars Šķēle. Līdz ar to mājiniekiem bija iespēja uzbrukt grozam vēlreiz, bet Janičenoks netrāpīja grūtu tālmetienu, lai gan cerēja uz soda piešķiršanu pretspēlētājam.

Pēcāk rīdzinieki atbildēja ar vēl pāris precīziem soda metieniem, kas arī nodrošināja uzvaru viesiem.

Šīs sērijas nākamais mačs otrdien notiks “Arēnā Rīga”.

Pirmajā finālspēlē pārliecinošu uzvaru ar 76:66 viesos piektdien izcīnīja “VEF Rīga”, bet Latvijas čempions tiks noskaidrots sērijā līdz četrām uzvarām.