×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Vēlētāji vairs nekāps vecajā peļķē

Ilggadējiem “Latvijas Avīzes” lasītājiem jautāju, vai viņi tic koalīcijas stabilitātei un kā viņi vērtē pirmdienas vakarā notikušo par trim oligarhiem dēvēto Aivara Lemberga, Andra Šķēles un Aināra Šlesera tikšanos, kurā esot apspriesti valdības maiņas scenāriji.


 

Dzidra Kaminska Skaistkalnē, bijusī skolotāja: “Kungi negrib noiet no skatuves… Varbūt kāds līdzskrējējs viņiem atradīsies kā tās vecās Kurzemes kundzes, kas atbalsta A. Lembergu. Bet domāju, ka cilvēki jau ir pietiekami mācīti un nekāps vecajā peļķē. V. Dombrovska valdība noturēsies vismaz līdz nākamajām vēlēšanām.”

Austra Mieriņa, pensionāre, bijusī vēsturniece, cer, ka valdības vadīšanu turpinās Valdis Dombrovskis, kurš ”ir izvilcis valsti no visdziļākās krīzes, kurā tā bija nonākusi, kad pie varas bija Andra Šķēles vadītā Tautas partija, LPP/”LC” Godmaņa – Šlesera tandēms, un kad daudziem “stipendijas” maksāja Aivars Lembergs, bet pati valsts grima arvien dziļākā parādu jūgā. Vēlētāji pēdējās vēlēšanās šos kungus nobīdīja pie malas, un viņi tagad meklē ceļu atpakaļ pie varas. Valdības darbu traucē arī saskaņieši un lindermanieši, kurus neapmierina valodas referenduma rezultāti. Kungi, ja jums ir kaut mazākā cieņa pret valsti un tās ļaudīm, kuri te dzīvo un mīl šo zemi, tad netraucējiet vismaz valdībai strādāt un turpināt valsts celšanas darbu!”

Anna Veidemane, “Ozolnieku Avīzes” redaktore, šaubās, vai ”normāli domājoši cilvēki” pakļausies tiem, kas grasās gāzt valdību: “Katras tautsaimniecības mugurkauls ir ražošana, bet kuru nozari no jauna kāds no oligarhiem ir radījis? Kupi – prodaij* neskaitās. Vienot, palīdzēt, balstīt vienam otru – tie ir principi, pēc kuriem dzīvo Izraēlā, valstī, kurā nupat biju ekskursijā. Tieši tāpēc viņiem ir sasniegta tāda labklājība. Bet kāpēc mūsu mazajā Latvijā valda tāds naids, tādas intrigas, tāds savtīgums?”

Uldis Priede Rīgā: “Manuprāt, Einars Repše nekad nevienosies ar oligarhiem, lai kā viņi to gribētu, jo vismaz divi no šiem trijiem kungiem nav godīgi cilvēki. Viena lieta ir vēlēšanās, bet otra – iespējas.”

Vilhelms Klincāns Jūrmalā netic, ka tā dēvētie oligarhi varētu atkal nokļūt pie varas: “Vēlētāji tomēr kļūst gudrāki, kā to pierādīja pēdējās vēlēšanas. Ja tik ilgus gadus dzīve ir smagi dauzījusi, cilvēki nāk pie prāta un vecajiem politiķiem vairs netic.”

Eižens Počs, juridisko zinātņu kandidāts: “Neticu, ka viņiem būtu kādas iespējas ietekmēt premjeru, valdību un valdošo koalīciju. Ietekmīgais laikraksts “New York Times” nupat Latviju min kā paraugu veiksmīgam krīzes pārvarēšanas modelim un intervē Valdi Dombrovski. Valsts ekonomika neapšaubāmi virzās uz augšu. Darbi liecina paši par sevi. Tiesa, mūsu valstī jebkurš var tikties ar jebko un runāt par visu. Manuprāt, šos kungus saista atstumtība no politikas. Cilvēkiem, kuri bijuši politikā, vienmēr piemīt tieksme tur atgriezties vai vismaz pārrunāt tur notiekošos procesus.”

* pērc – pārdod (tulkojumā no krievu val.).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+