Mobilā versija
Brīdinājums +10.8°C
Guntra, Marianna, Ginters
Otrdiena, 19. septembris, 2017
2. oktobris, 2014
Drukāt

Vēsture bērniem – no bruņinieku tērpiem līdz senajai skolai

LNV Facebook konta fotoLNV Facebook konta foto

“Bērnu kultūras mēneša” oktobra ietvaros Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aktualizējis savu muzejpedagoģisko piedāvājumu klāstu ar mērķi veicināt bērnu un viņu vecāku interesi par vēsturi, to parādot un ļaujot izzināt atraktīvā veidā, liecina ieraksts muzejaFacebook kontā.

Jau 4. un 5., tāpat ari 11. un 12., 18. un 19., 25. un 26. oktobrī plkst. 14 notiks nodarbība bērniem paredzēta izstādē “Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens”. Kā mazākiem, tā lielākiem bērniem būs iespēja ne tikai pārbaudīt jauniegūtās zināšanas, bet varēs arī atpūsties, krāsot un zīmēt, salikt puzles – dzintara rotaslietu attēlus vai izvēlēties piemērotu tērpu papīra lellei un izrotāt to ar dzintara rotaslietu attēliem.

Muzeja Bruņinieku zāle visās četrās oktobra nedēļas nogalēs pārtaps fotosalonā “Iedzīvini vēsturi”. Bērni varēs iejusties bruņinieka tēlā, pielaikot bruņinieka galvassegu un vairogu, vai apvilkt galma dāmas drānas. Šos pārvērtību brīžus vecāki un citi ģimenes locekļi aicināti iemūžināt fotogrāfijās un video.

Tāpat 11. oktobrī plkst. 12 muzejā notiks Ģimenes dienas nodarbība “Senā skola”. Lai bērni pilnīgāk iedzīvotos attiecīgā laikmeta noskaņās un izprastu vienaudžu dzīvi pirms simt gadiem un vēl senāk, muzejpedagoģes stāstījumu ilustrēs vēsturiski priekšmeti – grāmatas, penāļi, skolas lāde, tāfeles un grifeles no muzeja krājuma.

Pievienot komentāru

Siguldas novada pašvaldība meklēs iespēju iežogot piesārņoto Saltavotu (6)Siguldas novada pašvaldība meklēs iespēju sadarboties ar Saltavota īpašnieku un iežogot avotu.
Draugiem Facebook Twitter Google+