×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. septembris, 2016
Drukāt

VID steidzams algas pielikums; opozīcijas iebildumus neņem vērā (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeima aizvakar steidzamības kārtā vienas sēdes laikā uzreiz abos lasījumos pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

Grozījumi paredz paaugstināt atalgojumu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektoram no pašreizējiem aptuveni 2500 eiro līdz 4030 eiro ar iespēju par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma. Algas pielikums paredzēts arī citiem VID “atslēgas cilvēkiem”.

Deputāts Viktors Valainis (“Vienotība” ) skaidroja, ka šis esot tikai pilotprojekts un pēc rezultātu izvērtēšanas 2017. gadā algu palielināšana gaidāma arī citās valsts iestādēs. “Lai vismaz daļēji mazinātu risku par augsta līmeņa speciālistu aizplūšanu no valsts pārvaldes, tiek piedāvāts risinājums iestādē noteikt īpaši svarīgos jeb atslēgas amatus, kuru skaits nedrīkst pārsniegt piecus procentus,” skaidroja deputāts.

Sēdes sākumā deputāti likuma izmaiņas atbalstīja pirmajā lasījumā, noteica tās par steidzamām un iekļāva izskatīšanu galīgajā lasījumā tās pašas sēdes otrajā daļā. Kaut arī grozījumu iesniegšanai tika atvēlētas vien 15 minūtes, opozīcijas pārstāvji paguva sagatavot virkni priekšlikumu, lai atteiktos no algu pielikuma VID.

Deputāte Inga Bite debatēs pauda nožēlu, ka atsevišķas amatpersonas, kuras jau tagad saņem tūkstošos mērāmu algu, turpmāk saņems vēl krietni vairāk, kamēr skolotājiem jāsamierinās ar 680 eiro “uz papīra”. Savukārt Inguna Sudraba (“NSL”) uzskata, ka nav korekti izraut VID darbiniekus no kopējās valsts pārvaldes: “Ar ko VID iepirkuma nodaļas speciālists ir labāks par iepirkuma speciālistu muitā vai policijā?” retoriski jautāja deputāte.

Visi opozīcijas priekšlikumi balsojumā tika noraidīti un likumprojekts par algu palielināšanu pieņemts ar 60 balsīm “par” un 28 balsīm “pret”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Silessūcēji nekad neaizrīsies . Kaut no Tautas atņemtu šiem kropļiem simtreiz vairāk . Risinājums viens — visiem būt kopā un atštaukāt to noziedznieku bandu ! Būsim vienoti un iebāzīsim tiem noziedzniekiem karstu lodāmuru resnajā pakaļā !

 2. man tadiem pat lodes zel bet vajadzes ziedot

 3. kad būs vēlēšanas. nevis viņi ir tautas kalpi, bet mēs vergojam viņiem. tautas vajadzībām viņi spļauj virsū un nepakautrējas ne mirkli.

  ar algas pielikumiem viņi STEIDZAS,jo tūlīt šī LEIPUTRIJA apstāsies – nebūs vairs Eiropas naudu, arī ekonomika nekādus apgriezienus neuzņem un neuzņems, tā kā tauta atkal savilks jostas, kamēr deputāti un amatpersonas sevi būs pacentušies laikus un “likumīgi” nodrošināt pret nabadzību, būs “nopelnījuši” sev labas pensijas arī.
  nudien, ne vienotība, ne zzs manu balsi nekad vairs neredzēs. un nekādi “krievi nāk” mani nenobaidīs….ļoti gribētu zināt to deputātu vārdus, kuri vēl ir saglabājuši kādu cilvēcību, godīgumu un kauna jūtas, tāpēc balsoja “pret”.

  • Pielikšot VISIEM birokŗātiem drīz…
   Par kādiem nopelniem ????????
   Tad jau pensionāriem pensijas tu-tū, jo ražošana nogremdēta ???

 4. Vajag tik sheemot un nonnemties ar korupciju un kukullie un algas pielikums garanteets. Jauks vriants.

 5. Būtu 1.aprīlis,domātu, kāds muļķīgi joko…

Draugiem Facebook Twitter Google+