Pasaulē
Eiropa

VIDEO. Baltijas un vēl četru valstu delegācijas pamet EPPA sesiju3


Protestējot pret balsstiesību atjaunošanu Krievijai, Baltijas un vēl četru valstu delegācijas pārtraukušas dalību Strasbūrā notiekošajā Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) sesijā un nolēmušas atgriezties mājās.
Protestējot pret balsstiesību atjaunošanu Krievijai, Baltijas un vēl četru valstu delegācijas pārtraukušas dalību Strasbūrā notiekošajā Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) sesijā un nolēmušas atgriezties mājās.
Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/LETA

Protestējot pret balsstiesību atjaunošanu Krievijai, Baltijas un vēl četru valstu delegācijas pārtraukušas dalību Strasbūrā notiekošajā Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) sesijā un nolēmušas atgriezties mājās, lai ar savu valstu valdībām un parlamentiem konsultētos par kopīgu rīcību nākamajās sesijās.

Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Gruzijas, Polijas un Slovākijas delegāciju paziņojumā teikts, ka Eiropas Padome ir vairāk ieinteresēta aizstāvēt agresoru, nevis agresijas upurus, un tāpēc organizācijas nākotne ir apdraudēta, jo tā zaudē cilvēku uzticību.

“Šodien mēs kā savu valstu delegāti nespējam atbildēt saviem cilvēkiem, kā tieši Eiropas Padome aizstāv viņu tiesības, ja (..) tā ir vairāk ieinteresēta aizstāvēt agresora, nevis agresijas un represiju upuru labklājību. Eiropas Padomes kā tādas nākotne ir apdraudēta, jo Eiropas Padome sāk zaudēt to cilvēku uzticibu, kurus aizstāvēt ir tās uzdevums,” teikts septiņu valstu delegāciju paziņojumā.

“Mēs atgriežamies mājās, lai konsultētos ar saviem parlamentiem un valdībām par kopīgu rīcību nākamajās sesijās,” sacīts paziņojumā.

Septiņu valstu delegācijas uzsver, ka Krievijas delegācijas balsstiesību atjaunošana bez priekšnoteikumiem, lai gan Maskava nav izpildījusi nevienu no EPPA daudzajām prasībām, ir pretrunā ar Eiropas Padomes pamatvērtībām un statūtiem.

“Šis solis dod ļoti spēcīgu signālu valstij, kas ķeras pie bruņotas agresijas, cilvēku indēšanas, neievēro savu pilsoņu cilvēktiesības un neveicina, bet mēģina destabilizēt demokrātiju visā Eiropā,” piebilsts paziņojumā.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka EPPA trešdien apstiprināja Krievijas delegācijas pilnvaras. Par Krievijas delegācijas pilnvaru apstiprināšanu balsoja 116 asamblejas locekļi, bet pret – 62.

EPPA otrdien vienojās atjaunot Krievijas balsstiesības, kuras tika apturētas, reaģējot uz Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju 2014.gadā. Neskatoties uz Ukrainas spēcīgo pretestību, 118 EPPA locekļi nobalsoja par balsstiesību atjaunošanu Krievijas delegācijai, pret balsoja 62, bet desmit no balsošanas atturējās.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Trampa apgalvojumi izraisa politisku vētru Indijā
11 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Dienvidkoreja raida brīdinājuma šāvienus uz Krievijas kara lidmašīnu
14 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Grieķijas valdība paziņo par nodokļu samazināšanu un iztur uzticības balsojumu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā
37 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
38 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Latvijā pirmo reizi nosēdušies ASV iznīcinātāji “F-35” 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
4 stundas