Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: Nepamatoti soda par telefona lietošanu pie stūres?0

Foto-bramgino/Fotolia

Autovadītāja Iecavā sodīta par telefona lietošanu pie stūres, bet pati apgalvo, ka to nav darījusi. Ir neziņā, kā tagad iespējams pierādīt patiesību, vēstīja TV 3 raidījums “Bez Tabu”

Decembra darbdienas vakarā ap pulksten 22.00 Santa kopā ar draugu brauca automašīnā, tuvojās savai dzīvesvietai Iecavā, kad šoferi pārsteidza netrafarētā policijas automašīna.

Pēc apstādināšanas policists esot apgalvojis Santai, ka viņa pie stūres esot runājusi pa telefonu.

Sievietei tā esot bijusi pirmā saskarsme ar ceļu policistiem, nekad iepriekš nav sodīta. Šoreiz izrakstīts protokols ar sodu – 30 eiro.

”Kad centāmies vēlreiz ieskaidrot, ka es nebraucu, lietojot telefonu, viņš [policists] atbildēja, ka ticēs vairāk amatpersonai. Ja viņš ir policists, amatpersona, tad viņam ir taisnība. Pēc tam jau viņš teica, ka nav video un foto pierādījumu. Viņš teica: ”Jūs varat pārsūdzēt, bet jums vajadzīga tā izziņa. Bez nekādiem pierādījumiem [ka nelietoja telefonu] jums neviens neticēs. Tāpat ticēs amatpersonai, nevis jums,” raidījumam stāsta sodītā sieviete.

Santa grasās pārsūdzēt protokolu, bet pati to uzskata par laikā tērēšanu.

Likums aizliedz ne vien sarunāties pa telefonu pie stūres, bet arī lietot to citos veidos, piemēram, sarakstoties, lasot ziņas un citos veidos. Tomēr, tā kā policists esot apgalvojis, ka viņa redzēta tieši zvanām pa telefonu pie stūres,

Santa saņēmusi no telekomunikāciju operatora “Tele2” izziņu, kas pierāda, ka no sava vienīgā telefona tobrīd viņa nav veikusi un saņēmusi zvanus.
Saistītie raksti

Kā stāsta Valsts policijas (VP) Bauskas iecirkņa vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks, abi ekipāžas likumsargi “redzēja, ka kreisā roka bija pielikta pie auss. Viņi uzskata, ka tika lietots mobilais tālrunis.”

VP pārstāvis Sidorčiks teic, ka saskatīt pārkāpumu neesot bijis grūti, jo ātrums neesot bijis liels, turklāt dienesta automašīnas apgaismojošās ierīces esot labi apgaismojošas situāciju.Sidorčiks norāda, ka pārkāpuma konstatēšana varot būt arī ar acu skatienu. Lai pārliecinātos par saskatītā patiesumu, policijai var būt pieejami arī, piemēram, video materiāli.

VP pārstāvis Sidorčiks gan nenoliedz, ka likumsargi varot kļūdīties.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv