×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

VIDEO: Šoferis izmet no autobusa bērnu ar invaliditāti (15)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Kāds trīspadsmit gadus vecs vājdzirdīgs puisis, uzrādot šoferim savu invaliditātes apliecību, ticis izraidīts no sabiedriskā transporta līdzekļa, jo apliecība esot nobružāta, vēstīja raidījums “Degpunktā”.

Zēns ir vājdzirdīgs un jau vairākus gadus uz Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātskolu dodas, izmantojot starppilsētu autobusu pakalpojums. Kā jau ierasts, puisēns sākumā devies no Valmieras uz Rīgu. Uzrādītā invaliditātes apliecība šajā autobusā uzskatīta gana laba un pieņemama. Taču mērot ceļu no Rīgas uz mājām Jēkabpilī, zēnam neizdevās. Autobusa šoferis viņu izraidīja no autobusa.

Bērna mamma ir šokā un neizprot autobusa vadītāja rīcību. Invaliditātes apliecība atjaunota 2015. gada sākumā un tās derīguma termiņš beigsies tikai 2020. gada beigās. Pat neskatoties uz apliecības vizuālo stāvokli, māte domā, ka šoferim vajadzētu noprast, ka bērnam ir dzirdes problēmas, redzot dzirdes aparātus un saklausot runas defektus.

Bērnam paveicās, ka notikušo incidentu redzēja apkārtējie un palīdzēja viņam nokļūt mājās.

Jēkabpils autobusu parkā raidījumam skaidroja, ka autobusa vadītājs šajā situācijā ir pārbaudījis, vai invaliditātes apliecība atbilst Ministra kabineta noteikumiem. Tā kā uz apliecības redzamā hologramma bija nobružājusies, šoferim nav bijis iespējas simtprocentīgi pārliecināties par tās autentiskumu, un viņš pieņēma lēmumu skolēnu autobusā neuzņemt. Par savu rīcību autobusa vadītājs ir saņēmis rājienu un bērna mātei telefoniski atvainojies.

Vairāk peievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. No autobusa jāizsēdina šoferis.Lai pusgadu pastrādā garāžā!

 2. Starp citu, arī vairāki Jēkabpils pilsētas autobusu šoferi mēdz būt nervozi, neiecietīgi un nelaipni pret pasažieriem. Ir sajūta, ka tu teju viņu privātajā auto ne lūgts, ne aicināts esi iekāpis …

 3. …un cik reizes neiedod biļetes…cik bieži runā pa mobilo telefonu braucot…ko dod atvainošanās, ja bērns bija pazemots…vai autoostas pārstāvei vajadzēja smaidīt…

 4. Tādu šoferi aiz pautiem pie autobusa griestiem pakārt.Nezinu,kuras autobusu firmas šoferis tas bija,bet CATAs šoferi arī lielākā daļa rupji,nezolīdi,necilvēcīgi.No pieredzes saku.

 5. Tiesiskā valstī tas vadītājs būtu spiests samaksāt morālo kaitējumu ļoti iespaidīgā apmērā , bet … tas ir tiesiskā valstī .

 6. Tādu šoferi atlaist no darba, kuram viņš izrādījās absolūti nepiemērots, ir vismazākais iespējamais sods šajā situācijā. Izmest bērnu no autobusa…kaut kas nedzirdēts. It kā autobusi kursētu ik pēc 5 minūtēm. Kā bērns nokļūtu mājās, ja ne līdzcilvēki??? Ja viņam kaut kas būtu noticis?

 7. Izmest tādu mēslu no darba!Un bērna mātei tas ir jāpieprasa!

 8. Taa,kaa arii pati esmu invaliide,tad man liekas,ka shoferiem par paareejiem pasazhieriem kautko piemaksaa pie algas,bet par invaliidu paarvadaashanu-nekaa,jo taa attieksme pret invaliidiem ir ljoti “jauka”,ja Tu nepaspeeji nopirkt kasee biljeti,citiem neaizraada,bet invaliidam-noteikti,kaapeec nav iegadaajies biljeti.Vinji jau peec izskata,paziist invaliidus,kam invaliditaate iedota uz muuzhu,bet to aplieciibu vienalga groza rokaas un ilgi peeta,varbuut jau kaut kas ir padzisis.Bet par aplieciibu kvaliitaati jau iznjemot briidinaaja,ka taas hologrammas aatri var nodzist.

 9. Autobusu šoferi vispār ir ļoti nelaipni,augstprātīgi.Bet šo ,piedodiet kropli,ar kāju pa vienu vietu un no darbavietas laukā!!!

 10. sjitaadu meergli vajadzeetu atlaist no darba.

 11. domaju ka,tas autobusa vaditajs ir pedofils!!!

 12. tādus šoferus p…astus vajag naņemt darbā,lai iet pudeles lasīt pudeles pa krūmiem.

 13. …izmest bērnu ,tas mums nieks no transportlidzekla ,labi ,ja blakus atodas labi CILVEEKI ..TAD BERNS NONAKS GIMENEE ATPAKAL //šoferis zvanijis ? atvainojies telefoniski ??tas ir pats vieglakais ko soferis var izdariit..vina vietaa ,es bernam un mammai ziedus aizvestu ..šoferis

 14. Beerns ir invaliids,bet shoferis vispaar ir MORAALS,NEIEJUUTIIGS KROPLIS,kas buutu noticis ja vinjsh to beernu viaspaar par velti buutu aizvedis?! Taadi autobusu shoferi ir tikai Latvijaa..nevienaa valstii neviens neizmestu no autobusa beernu un veel ar redzamaam invaliditaates probleeemaam- pretiigi!!!

 15. Nekād nerakstu komentārus,bet tagad nevaru notureties … šausmas!!!!!! “Tā kā uz apliecības redzamā hologramma bija nobružājusies, šoferim nav bijis iespējas simtprocentīgi pārliecināties par tās autentiskumu, un viņš pieņēma lēmumu skolēnu autobusā neuzņemt” Pat ja neatbilst štruns ar viņu , tas ir BĒRNS!!!!!

  ”Vadītājs šajā situācijā ir pārbaudījis, vai invaliditātes apliecība atbilst Ministra kabineta noteikumiem”. Bez komentariem… Kur cilvēkiem paliek labsirdība, želestība……

Draugiem Facebook Twitter Google+