Latvijā
Novados

VIDEO: Tukumnieki satraukti par smirdoņu, kas izplatās no piena pārstrādes uzņēmuma0

Foto – LETA

Tukumniekiem ir aizdomas, ka uzņēmums ”Tukuma piens” Slocenes upē iepludina neattīrītus notekūdeņus. Pilsētas iedzīvotāji pamanījuši, ka pēdējo pāris nedēļu laikā, dienas pievakarē no piena pārstrādes uzņēmuma teritorijas izplatās pamatīga smirdoņa, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Skatītāja e-pasts: “Smirdoņa no “Tukuma piena” teritorijas ir jūtama katru vakaru. Nav saprotams, kas tur notiek, jo atbildes nav nekādas. Arī Valsts vides dienests nekādi nereaģē. Vai rūpnīcā viss ir likumīgi?”

Uz ielas sastaptie un raidījuma uzrunātie Tukuma iedzīvotāji apstiprina, ka smirdoņa ir.

Uzņēmums atzīst, ka ir pie vainas pilsētas gaisa gandēšanā. Tā iemesls ir jaunizbūvētās notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtas.

Saistītie raksti

Aivars Lazdovskis, “Tukuma piens” tehniskais direktors:”Problēma ir tajā, ka patreiz iekārtas tiek ieslēgtas, izslēgtas. Ja tās darbotos bez apstājas, šāda smakošana nebūtu. Viss ierīkotais mums ir jaunums un attiecīgi ir jāpieregulē. Mēs atvainojamies iedzīvotājiem.”

Uzņēmuma pārstāvis sola, ka novembra laikā visas iekārtas sāks strādāt kā pienākas un sola, ka uzņēmums darīs visu, lai turpmāk negandētu pilsētas gaisa kvalitāti.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv