Ilustratīvs foto
Foto – i1os.com

Vieglatlēte Sprudzāne ar personisko rekordu 100 metru barjersprintā U-18 EČ jauniešiem paliek pirmā aiz fināla svītras 0

Latvijas sportiste Paula Sprudzāne piektdien Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi ar jaunu personisko rekordu 100 metru barjerskrējienā U-18 Eiropas čempionātā (EČ) jauniešiem palika pirmā aiz finālistu svītras, sacensības noslēdzot devītajā vietā.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā

Sprudzāne gan priekšsacīkstēs, gan pusfinālā distanci veica ar identisku rezultātu 13,70 sekundes, kas viņai ir jauns personiskais rekords, tomēr ar to bija par maz, lai tiktu labāko astoņu skaitā. Savu iepriekšējo personisko rekordu 17 gadus vecā skrējēja uzlaboja par piecām sekundes simtdaļām.
Savā priekšskrējienā Sprudzāne ieņēma ceturto vietu, bet pusfinālam automātiski kvalificējās trīs ātrākās. Tomēr Latvijas sportiste nākamajā kārtā iekļuva kā viena no četru nākamo labāko rezultātu īpašniecēm.

Priekšsacīkstēs Sprudzāne, kura pērn izcīnīja sudraba medaļu Eiropas Jaunatnes olimpiādē, uzrādīja desmito labāko rezultātu 27 dalībnieču konkurencē.

Tikmēr savā pusfināla skrējienā viņa ieņēma vien sesto vietu, bet finālā tika trīs ātrākās skrējiena dalībnieces, kā arī nākamo divu labāko rezultātu īpašnieces. Otrs pusfināla skrējiens bija krietni lēnāks, un tajā visas dalībnieces uzrādīja sliktāku laiku nekā Sprudzāne, tomēr latviete finālā netika, sacensības noslēdzot devītajā vietā.

Tikmēr vēl divām Latvijas sportistēm sacensības noslēdzās neveiksmīgi. Kristīne Strazdīte lodes grūšanas kvalifikācijā ar rezultātu 14,20 metri palika 19.vietā 21 dalībnieces konkurencē. Lai tiktu finālā, vajadzēja sasniegt rezultātu 15,30 metri.

Savukārt augstlēcēja Luīze Katrīna Zeļģe, kura pārvarēja 1,75 metru augstumu, kvalifikācijā ieņēma 19.vietu 28 dalībnieču konkurencē. Lai tiktu finālā, būtu pieticis arī ar šādu augstumu, tomēr tad to vajadzēja pārlēkt ar pirmo mēģinājumu, bet Zeļģei tas izdevās vien ar trešo.

LETA jau ziņoja, ka piektdien kvalifikāciju nepārvarēja arī kārtslēcējs Rūdolfs Vucāns un 400 metru barjerskrējēja Anžela Očeretova.

Vucāns kārtslēkšanas sacensības sāka ar 4,20 metru augstumu, ko izdevās pārvarēt tikai ar trešo mēģinājumu. Turpinājumā ar pirmo piegājienu izdevās pārlēkt 4,40 metrus, pēc tam ar otro tika pieveikts arī 15 centimetrus lielāks augstums, bet 4,70 metrus Vucāns nepārlēca.

Lai kvalificētos finālam, sportistiem bija jāpārlec 4,90 metru augstums vai pēc rezultāta jāiekļūst 12 labāko sportistu vidū, taču Vucānam to neizdevās paveikt. Sacensības viņš noslēdza 17.vietā 26 dalībnieku konkurencē.

Savukārt Očeretova savā priekšskrējienā ar rezultātu minūte un 4,09 sekundes palika pēdējā – astotā – un nekvalificējās pusfinālam. Latviete ar savu rezultātu kopvērtējumā ieņēma 25.vietu 29 dalībnieču konkurencē.

Tikmēr septiņcīņā Katrīnai Grigorovičai tika ieskaitīts tikai viens no trim lēcieniem tāllēkšanas disciplīnā. Latviete uzrādīja rezultātu 5,21 metrs, kas bija sliktākais B grupā. Savukārt šķēpmešanā viņa rīku raidīja 28,19 metrus tālu, kas viņai deva 27.vietu.

Pirms pēdējās disciplīnas – 800 metru skrējiena – Grigoroviča nopelnījusi 4125 punktus un ieņem 25.vietu starp 29 dalībniecēm, kuras turpina sacensības.
Piektdien priekšsacīkstēs startēs arī 400 metru skrējējs Iļja Petrušenko, 200 metru sprintere Asnāte Kalniņa, kā arī 400 metru pusfinālā skries Patrīcija Karlīna Roshofa.

Jau ziņots, ka šķēpmetējs Kristaps Jaunpujens ceturtdien sasniedza finālu, uzstādot jaunu personisko rekordu – 72,63 metri. Šķēpmešanas finālā, kas notiks sestdien, iekļuva arī viena no Latvijas lielākajām cerībām Matīss Velps, kurš kvalifikācijā šķēpu raidīja 69,58 metrus tālu.

Velps šobrīd ir sezonas līderis pasaulē savā vecuma grupā, jo maijā sacensībās Lietuvā šķēpu raidīja 76,70 metrus tālu.

Savukārt Roshofa priekšsacīkstēs 400 metru distanci ceturtdien veica 56,68 sekundēs, kas viņai deva 12.vietu 27 dalībnieču konkurencē, tādējādi kvalificējoties pusfinālam.

Savukārt neveiksmīgi kvalifikācijas sacensības ceturtdien vesera mešanā aizvadīja Edvards Kolidzejs, kurš palika 23.vietā 25 dalībnieku konkurencē, bet diska mešanā jaunietēm Elīza Puķāne ieņēma 19.vietu 23 dalībnieču konkurencē, kamēr Kristīne Strazdīte palika bez rezultāta.

Eiropas čempionātā jauniešiem startē 16 Latvijas jaunie vieglatlēti.

Eiropas čempionātā startē arī tāllēcēja Klinta Bļusina, kura tāpat kā Sprudzāne pērn izcīnīja sudrabu Eiropas Jaunatnes olimpiādē.

Eiropas čempionāts jauniešiem Tbilisi noslēgsies svētdien.