×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Viena no gaidītākajām pirmizrādēm: februāra sākumā uz skatuves nonāks “Svina garša” (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī top Māra Bērziņa godalgotā romāna “Svina garša” iestudējums, kurš pirmizrādi piedzīvos 4. februārī. LA.lv uzzināja teātrī.

1940. un 1941. gadā Latvijā straujā tempā nomainās lielvalstu varas, un latviešu puisis Matīss no Torņakalna, kurš nevēlas karot ne vienā, ne otrā frontes pusē, mēģina būt malā. Protams, tas neizdodas. Nepieciešamība izdzīvot frontes aizmugurē, uzdzīve un andelēšanās ar kreiso preci, pirmā sastapšanās ar mīlestību, nodevību, nelietību, žēlsirdību, un svina garša mutē. Gan no nomaldījušās lodes, gan no tā, kas notiek ar Latviju.

Māra Bērziņa “Svina garša” tūlīt pēc iznākšanas nokļuva apspriestāko un pirktāko grāmatu vidū. Romāns saņēmis Dzintara Soduma balvu, Baltijas Asamblejas (BA) balvu literatūrā, Rīgas domes atzinības rakstu, kā arī ir 2015.gada Pavasara balsojuma uzvarētājs LSM mediju balvā “Kilograms kultūras”.

Romāna darbība notiek Torņkalnā, un gan romāna autors, gan izrādes režisors Valters Sīlis ir torņkalnieši, piebilda Latvijas Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimšēvica.

Lomās: Madara Botmane, Daiga Gaismiņa, Lāsma Kugrēna, Līga Zeļģe, Liene Sebre, Ainārs Ančevskis, Jānis Āmanis, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Kaspars Dumburs, Arturs Krūzkops, Voldemārs Šoriņš, Jānis Vimba, Kristians Kareļins, Kristaps Ķeselis, Uldis Sniķeris, Tija Mētra Zeļģe.

Izrādes scenogrāfs ir Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa, mūzikas autors Edgars Raginskis, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ka M.Bērziņa darbs būs uz skatuves.

  2. Grāmata ir nekāda un neinteresanta. Autors ļoti grib strādāt par rakstnieku, tamdēļ izvēlējies žīdu tēmu, lai kādu nebūt atbalstu gūtu.

Draugiem Facebook Twitter Google+