×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

“Vienotība” neatbalsta Koļegovu VID vadītāja amatā reputācijas dēļ (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Vienotība” neatbalsta pašreizējās Valsts vides dienesta vadītājas Ingas Koļegovas kandidatūru Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amatam un aicina rīkot jaunu konkursu, pēc tikšanās ar Koļegovu paziņoja partijas vadītājs Andris Piebalgs.

Piebalgs žurnālistiem sacīja, ka šāds lēmums pieņemts, jo partijas ieskatā VID vadītāja reputācijai jābūt nevainojamai.

“”Vienotības” lēmums ir šo kandidāti neatbalstīt. Pamatojums tam nav tik daudz saistīts ar viņas profesionālajām zināšanām, bet tas ir tomēr saistīts ar to, ka cilvēkam ir jābūt absolūti nevainojamai gan amatpersonas deklarācijai, gan arī darījumiem, kas, saprotu, ir likumīgi, bet ir ļoti, ļoti grūti saprotami. Diskusijā viņai neviens konkrēti nepārmeta par šiem darījumiem, bet konkrētajam amatam ir jābūt absolūti nevainojamai reputācijai,” sacīja Piebalgs.

“Vienotības” ieskatā ir jārīko jauns amata konkurss, ar jauniem nosacījumiem, tostarp lielāku algu VID vadītājam. Piebalgs norādīja, ka šādā veidā varētu nonākt līdz VID vadītājam, ko arī sabiedrība atzītu kā pilnīgi nevainīgu. Tas ir ļoti svarīgi.

Piebalgs norādīja, ka Koļegova atstāja labu iespaidu, bet “diemžēl ir lietas, kuras mēs nevaram aizmirst un pārkāpt pāri”.

“Konkursā ar jauniem nosacījumiem noteikti atradīsies kandidāti, kas ir labi, profesionāli un mērķtiecīgi,” teica partijas vadītājs.

Savukārt nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai” aicinās savus ministrus atbalstīt Koļegovas kandidatūru VID vadītāja amatam ar nosacījumu, ka pēc gada būtu jāizvērtē viņas paveiktais.

Arī Zaļo un zemnieku savienība atbalsta Koļegovas kandidatūru.

LETA jau ziņoja, ka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) oficiāli izvirzījusi Koļegovu VID ģenerāldirektora amatam.

Valdība par to lems 9.augustā.

Iepriekšējā VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone maija beigās atstāja amatu. Uz VID ģenerāldirektora amatu tika izsludināts konkurss, kas noslēdzās bez rezultātiem. No četriem amata pretendentiem, kas tika virzīti konkursa otrajai kārtai, neviens netika atzīts par piemērotu, tāpēc tika nolemts VID jauno vadītāju meklēt valsts pārvaldē bez konkursa. Līdz šim uzrunātas vairākas amatpersonas, tostarp Koļegova, Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš un Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa, taču pēdējie divi atteicās pretendēt uz attiecīgo amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+