×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Vilks: Turpmāks izdevumu samazinājums budžetā nav iespējams

vilks_1911

Valsts budžeta konsolidācija ir bijusi pārāk liela, un patlaban nav iespējams atrast iespēju, kā vēl kādu papildu konsolidāciju veikt, intervijā laikrakstam “Dienas Bizness” sacīja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

“Nebūtu pareizi dot signālu, ka tagad, līdzīgi kā pirms gada, uz pavasari jāgatavo papildu konsolidācija par kādiem 50 miljoniem latu,” sacīja Vilks.

Viņš atzina, ka labprāt gada laikā izveidotu bezdeficīta budžetu, taču patlaban galvenais ir nobremzēt vēlmi pēc papildu tēriņiem. Vilks prognozē, ka politiskais spiediens palielināt izdevumus būs liels. 2014.gadam plānots izveidot bezdeficīta budžetu, vienlaikus samazinot darbaspēka nodokļus par 100 līdz 150 miljoniem latu.

Konkrētus nodokļa samazinājuma tempus ministrs gan atteicās nosaukt, norādot, ka tas atkarīgs arī no Grieķijas krīzes atrisinājuma.

Vilks uzskata, ka nepieciešams dubultot neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādājamiem. Turklāt šīs izmaiņas būtu nepieciešams iekļaut jau nākamā gada budžetā, un tas prasītu aptuveni 100 miljonus latu.

Vienlaikus, Vilks atzīst, ka gadījumā, ja situācija pasaulē strauji pasliktināsies, veids, kā samazināt budžeta izdevumus, tiks atrasts, tomēr papildu konsolidācija “būs sāpīga”.

“Tiktu pateikts, ka pilnīgi visās jomās jāsamazina izdevumi, piemēram, par 5% vai 10%. Bet tas būtu tikai lielas viļņošanās gadījumā,” sacīja Vilks.

Jau ziņots, ka Latvijas Banka samazinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no 2,5% līdz 1,3%, šodien preses konferencē informēja centrālās bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs.

Pēc Rimšēviča domām, ir svarīgi sekot līdzi ekonomiskās situācijas attīstībai un sagatavoties iespējami sliktākajam attīstības scenārijam. Ja tāds piepildītos, būtu svarīgi, ka Latvijai azotē būtu reāls rīcības plāns jeb “plāns B” negatīvu seku mazināšanai. Šādā plānā, pēc viņa domām, iekļaujami iespējami pasākumi papildu budžeta konsolidācijai šogad.

Latvijas Bankas vadītājs prognozēja, ka Latvijai varētu būt nepieciešama papildus budžeta konsolidācija 50 līdz 70 miljonu latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+