×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Vīnes Leopolda muzejā izstāda bojātos darbus, vācot līdzekļus restaurācijai

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Muzejā Austrijā izstādīti saplēsti, appelējuši un tārpu sagrauzti mākslas darbi, lai savāktu līdzekļus to atjaunošanai.

Leopolda muzejā Vīnē izstādīti apmēram 185 austriešu mākslinieku darbi, sākot ar gleznām un beidzot ar jūgendstila mēbelēm un lampām. Izstādē “Apslēptie dārgumi” redzama smalka porcelāna figūriņa bez galvas un mākslinieka Sesila van Hānena eļļas glezna, kurā tārpi izgrauzuši robu.

“Parasti muzejos var apbrīnot mākslas darbus nevainojamā stāvoklī. Taču šeit mēs izrādām savas kolekcijas tumšo pusi,” sacīja Leopolda muzeja direktors Hanss Peters Viplingers.

Muzejs, kura krājumos ir ap 6000 darbiem, izpelnījies pasaules slavu ar izcilu 19. un 20.gadsimta austriešu mākslinieku gleznu kolekciju. Tajā ietilpst Gustava Klimta un Egona Šīles mākslas darbi.

Viplingers norāda, ka muzeja kolekcijā esot mazāk pazīstamu autoru veikumi, kas pelnījuši tikt atjaunoti un izstādīti. “Kad stājos amatā, vispirms devos uz muzeja arhīvu,” sacīja 2015.gada oktobrī par Leopolda muzeja direktoru ieceltais Viplingers. “Tur es redzēju daudzus darbus, ko būtu vērts izstādīt, taču tie bija pārāk bojāti.”

Lai atjaunotu mākslas darbus, muzejam nepieciešami 370 000 eiro. Izstāde, kuras mērķis ir pievērst uzmanību problēmai un savākt nepieciešamos līdzekļus, turpināsies līdz 22.februārim.

Viena darba atjaunošanai nepieciešami no 300 līdz 13 200 eiro. Ziedotāju vārdi tiks norādīti blakus mākslas darbiem, kad tie tiks izstādīti.

“Tādējādi apmeklētājiem tiek parādīts arī smagais darbs un tehniskās zināšanas, kas nepieciešamas, lai mākslas darbu varētu izrādīt perfektā stāvoklī,” uzsver Viplingers. “Citi muzeji lūdz darbus aizdot, taču tos vispirms jāatjauno, lai pārvešanas laikā netiktu pilnībā sabojāti.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+