×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
10. novembris, 2017
Drukāt

Ždanoka pie Spānijas vēstniecības mītiņo Katalonijas atbalstam (9)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Tatjana Ždanoka

Šodien pēcpusdienā pie Spānijas vēstniecības Latvijā partija “Latvijas Krievu savienība” (LKS) sarīkoja iepriekš nereklamētu mītiņu, kurā pauda atbalstu Katalonijai un aicināja Madridi atbrīvot apcietinātos Katalonijas reģionālās valdības locekļus, aģentūrai LETA pastāstīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka.

Aģentūra LETA novēroja, ka pasākumā piedalījās aptuveni 25 cilvēki un gandrīz tikpat Valsts un pašvaldības policisti. Visas uzrunas notika krievu un spāņu valodās, salīdzinot Kataloniju ar notikumiem Baltijas valstu cīņā par neatkarību. Pēc trim uzrunām, vienu no kurām teica Ždanoka, tika atskaņota Katalonijas himna un pēc 20 minūtēm pasākums noslēdzās.

Eiroparlamentāriete norādīja, ka mītiņš noticis, lai aicinātu atbrīvot astoņus Spānijas Nacionālā tiesas apsūdzētos atceltās Katalonijas reģionālās valdības locekļus, kuriem tiesa piemēroja pirmstiesas apcietinājumu bez tiesībām tikt atbrīvotiem pret galvojumu. Starp šīm personām ir arī atceltais Katalonijas vicepremjers Urials Džunkerass.

Jau ziņots, ka Spānijas tiesnesis 2.novembrī izdeva Eiropas Savienības (ES) atceltā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona orderi un četru viņa kabineta locekļu aizturēšanai, jo viņi atrodas Briselē un ceturtdien neieradās Madridē, lai liecinātu tiesā.

Beļģija paziņoja, ka izvērtēs Spānijas izdoto aresta orderi un pēc tam nodos to tiesnesim.

Pudždemons, kuru Spānijas valdība pagājušajā nedēļā atcēla no amata, nolēmis cīnīties pret iespējamu izdošanu Spānijai un izteicis gatavību sadarboties ar Beļģijas tiesu varas iestādēm, bet vienlaikus uzsvēris, ka vairs neuzticas Spānijas tiesām, uzskatot, ka tās ir politizētas.

Spānijas Nacionālā tiesa 2.novembrī uzdeva apcietināt deviņus atceltās Katalonijas reģionālās valdības locekļus, kas apsūdzēti par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu, sarīkojot 1.oktobrī notikušo neatkarības referendumu. Astoņiem apsūdzētajiem tiesa piemēroja pirmstiesas apcietinājumu

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. degradēt kataloņu brīvības centienus

  2. Slima!!! Vai vecuma marasms!! laiks doties pelnītā atpūtā,jābrīnās kā cilvēks nenogurst no mūžīgās cīņas pret kaut ko, ka tik cīņa.

  3. Bļāviens!Vai tad svētku vakarā jāskatās uz to raganas viepli?

  4. Turpina sēt Kremła łaunumu pasaulē

  5. Ar tālejošu mērķi.Ne jau Katalonija viņai rūp!

  6. es atsakos šai zosij dot kaut centu no maniem nodokļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+