Laukos
Bizness

Zemniekiem pēdējais brīdis ietaupīt, optimizējot elektrības pieslēguma jaudu0


Ilustratīvs attēls. Foto – LETA
Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Kā jebkurai mājsaimniecībai, arī lauku saimniecībām nozīmīga ir izdevumu optimizēšana, lai neradītu nevajadzīgu un lieku slogu uz ražošanas izmaksām, līdz ar to katrai saimniecībai individuāli jāizvērtē tarifu līdzsvarošanas, tarifu plānu, optimālo pieslēgumu jaudu un īslaicīgu jaudu nepieciešamība, portālam laukos.lv atzina Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes LOSP pārstāvji.

Lai palīdzētu saimniecībām, kuras nolēmušas optimizēt pieslēguma jaudu, AS “Sadales tīkls” sniedz iespēju sazināties ar konsultantiem par visprecīzāko informāciju un konkrētas saimniecības tarifu plāna piemērotību.

LOSP atgādina zemniekiem, ka galvenās darbības, kas jāizvērtē saimniecības jaudas izmantošanas efektivitātei ir sekojošas:
– Atteikties no faktiski neizmantotās jaudas;
– Izvēlēties atbilstošu tarifa plānu un tirgotāju piedāvājumu;
– Apvienot mazas jaudas pieslēgumus vienā;
– Pagaidu pieslēgums;
– Divu pieslēgumu izveidošana.

LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis norāda – pieslēguma tarifa izvēlē izsverot visus par un pret, iespējams saimniecības budžetā ietaupīt ievērojamus līdzekļus. “Ja mēneša griezumā summa, ko varētu nemaksāt, var nelikties tik būtiska, tad gada laikā tā var būt ievērojama. Aptaujājot LOSP dalīborganizāciju saimniecību pārstāvjus, jāsecina, ka atsevišķos gadījumos ar “Sadales tīkla” konsultantu palīdzību optimizējot un izvēloties pareizāko tarifu plānu tiešām ir iespējams krietni ietaupīt saimniecības līdzekļus,” sacīja Vilnītis.

LOSP arī atgādina, ka klienti, kuri līdz ar “Sadales tīkla” sadales sistēmas pakalpojumu tarifu struktūras izmaiņām 2016. gada 1.augustā savos objektos samazināja elektrotīkla pieslēguma jaudu, vēl līdz 2017.gada 31. jūlijam to var atjaunot bez maksas.

Pēc 1.augusta elektrotīkla pieslēguma jauda klientiem vairs netiks rezervēta un pieslēguma jaudas palielināšana tiks veikta atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātajiem Sistēmas pieslēguma noteikumiem elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem.

Detalizētāka informācija LOSP mājas lapā: http://www.losp.lv/node/4827

LOSP apvieno 59 lauksaimniecības organizācijas un pārstāv vairāk nekā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

LA.lv