×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Ziemassvētku baltie brīnumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Iespējams, vislatviskākais Ziemassvētku vecītis sastopams Rūķupē pie jūras.

Ziemassvētki tuvojas ar satrauktām sirsniņām gan lieliem, gan maziem. Tik ļoti gribas piedzīvot kaut ko neparastu un brīnumainu, satikt Ziemassvētku vecīti, kam domās un vēstulēs atklātas viskarstākās vēlēšanās. Lai gan pēdējos gados decembrī daba mūs vairs nelutina ar balto sniega segu, kas piešķir īpašu svētku noskaņu, tomēr šajā laikā visur Latvijā un aiz mūsu valsts robežām notiek dažādi pasākumi, kas atgādina – brīnumu laiks ir klāt.

 

Rūķupes Ziemassvētki

Jau šīs nedēļas nogalē par Rūķupi pārtapušajā Ziem­upē brīvā dabā atkal varēs sastapt RūķRūķi – Ziemassvētku vecīti kopā ar saviem čaklajiem palīgiem Rūķiem no Rīgas un tuvākās apkaimes. 19. decembrī plkst. 11, 14 un 17 un 20. decembrī plkst. 11 un 14 te notiks lielas un mazas Rūķu meistarotavas, labo darbu iegrāmatošana, Lonijas lellīšu izstāde un zāļu tējas dzeršana pie ugunskura. Ikviens varēs samīļot Ziemassvētku vecīša uzticamo draugu poniju Kriksi, iemēģināt roku dzelzs kalšanā kopā ar kalēju Vili Dravnieku un par simbolisku samaksu nosūtīt īpašās Rūķupes pastkartes, kā arī izvizināties haskiju pajūgā un saņemt saldu pārsteiguma dāvanu, ja Rūķi būs pabrīdināti iepriekš pa svētku tālruni 29400470.

“Ziemassvētku vecītis un Rūķi aicina piedalīties arī akcijā “Piepildīsim lielo dāvanu maisu!”, kurā sarūpētās lietas nonāks maznodrošinātajās ģimenēs. Tādēļ dāvanu maisā mēs labprāt saliktu mājās gatavotus ievārījumus, rokdarbus un saldus iepriecinājumus glītā iesaiņojumā. Izzinot dāvanu saņēmēju vajadzības, esam noskaidrojuši, ka daudzās mājās priecātos par gultas veļu, dvieļiem, apaviem, grāmatām, jo īpaši bērnu spēlēm. Nozīme nav naudas ieguldījumam, bet labajām domām un sirds siltumam,” apgalvo Rūķupes Rūķu komanda.

Savukārt 19. decembrī no plkst. 18 sāksies citādi Ziemassvētki, kuri ļaus apstāties, ieklausīties, ieelpot mirkli klusuma un sajust, kā no tumsas top gaisma. Īpašie viesi TDA “Rucavietis”. Ap plkst. 19 būs iespēja izpērties Egļu pirtī. Līdzi jāņem savs lukturītis.

 

Esi klāt brīnumā!

Ziemassvētku brīvdienu laikā Kalnciema kvartālā zinātkāri bērni vecumā no četriem līdz divpadsmit gadiem varēs atklāt svētku brīnumu ar zinātnes palīdzību. 26. un 27. decembrī plkst. 12 Brūnās mājas (kafejnīca – Kalnciema 35) zālē “Ziemassvētku brīnumu skolas” ietvaros notiks izrāde – zinātnes šovs bērniem “Salavecīša brīvdienas”.

“Gadumijā par Ziemassvētku vecīša gaitām viss ir skaidrs – viņš tiekas ar bērniem visās pasaules malās un izdala dāvanas. Bet vai esat aizdomājušies, ko viņš dara pārējos vienpadsmit mēnešus? Piemēram, kāda ir vecīša ikdiena aprīlī un kā viņš atpūšas augustā? Kā gatavojas un kādas tehnoloģijas izmanto, lai decembrī vienas nakts laikā paspētu apciemot visus pasaules bērnus? Šajā izrādē tiks meklēta atbilde uz šiem jautājumiem, izmantojot zinātnes sasniegumus. Ar aizraujošu fizikas un ķīmijas eksperimentu palīdzību patiesību centīsies izzināt eksperti – enerģiskie profesori Vladislavs un Mārtiņš no uzņēmuma “Laboratorium.lv”, atklāj izrādes veidotāji.

Kamēr bērni iepazīs zinātnes brīnumus, vecāki varēs apmeklēt Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirdziņu, kurā atrodamos brīnumus būs radījuši vietējie amatnieki, zemnieki un māj­ražotāji, kā arī piedalīties ikgadējā izstādē pārdošanā “Mākslas medības Premium”.

 

Arī Lotes zemē svētki

Tikai apmēram divu stundu brauciena attālumā no Rīgas Pērnavas pievārtē atrodas Lotes zeme – šobrīd lielākais tematiskais parks Baltijas valstīs, kur dzīvo no grāmatām un animācijas filmām pazīstamā jaukā suņu meitene Lote un viņas draugi. Tas atvērts tikai vasarā, un, sākoties rudenim, tiek slēgts, taču patīkams izņēmums ir Ziemassvētki, kad Izgudrotāju ciems pārvēršas par īstu ziemas pasaku zemi, neskatoties, vai to klāj sniegs vai līst. Gaidot ciemiņus, ciema iemītnieki ir krāšņi izrotājuši savas mājas, dārzus un meža takas, iemācījušies jaunus dzejoļus un dziesmas, ko parādīs teātra uzvedumos. Un, protams, pārsteigs ar jauniem izgudrojumiem.

“Ziemassvētku svinību laikā Lotes zemi bērni varēs apmeklēt, lai izgudrotu, skatītos teātri, dziedātu, kā arī kopā ar Bruno tēti Mati baudītu tādus ziemas sporta veidus kā hokejs uz slēpēm. Kad jautrās nodarbības būs nogurdinājušas un radījušas izsalkumu, būs iespējams sasildīties un pamieloties ar Lotes mammas Annas gardajiem mājas pīrādziņiem, zupu un siltu tēju. Muša Jāks ir apsolījis pastāstīt par savu kāzu ceļojumu, bet Izgudrotāju ciema Ziemassvētku vecītis – trusis Volfgangs pastāstīs, kāpēc viņam ir tik lielas ausis, jo jāuzklausa dāvanu vēlmes no visiem mazajiem apmeklētājiem. Protams, kā jebkurā pasaku zemē būs atkalredzēšanās ar vecajiem draugiem, tikšanās ar jauniem, bildēšanās un vienkārši patīkama laika pavadīšana,” stāsta Lotes zemes pārstāve Līsa Talva.

 

Ziemassvētku namiņš

Rīt plkst. 18 Valmieras centrā tiks atvērts Ziemassvētku namiņš, kura durvis atslēgs pats Ziemassvētku vecītis. “Šogad viņš apņēmies ne tikai fotografēties un cienāt visus ar saldumiem, bet arī uzklausīt bērnu stāstus gan par paveiktajiem labajiem darbiem, gan blēņām. Atvēršanas pasākumā piedalīsies arī Cālis un Rūķis, kuri aicinās bērnus piedalīties rotaļās un radošajās aktivitātēs,” vēsta Valmieras kultūras centra pārstāve Līga Tarbuna.

Ziemassvētku vecīti namiņā varēs satikt arī 19. un 20. decembrī no plkst. 11 līdz 13, 21. (plkst. 18 – 20), 22. (plkst. 16 – 20) un 23. decembrī (plkst. 18 – 20). Savukārt 19. decembrī pie Ziemassvētku namiņa būs putnu barotavu gatavošanas darbnīca, 20. decembrī – radošās nodarbes “Esi aktīvs, Ziemassvētkus gaidot!” un 21. decembrī radošajās darbnīcās mazus un lielus ielūdz Valmieras jaunatnes centrs “Vinda”. Bet 22. decembrī no plkst. 16 līdz 20 Valmieras centrā piestās “Ziemassvētku karavāna”, arī piedāvājot iesaistīties dažādās radošās aktivitātēs.

 

UZZIŅA

Rūķupes Ziemassvētki – ieeja 3 eiro vai 10 eiro no mašīnas (+ 3 eiro, ja ir vēlme saņemt saldu dāvanu no Ziemassvētku vecīša). Daļa no ieejas maksas tiks ziedota kādam no “ziedot.lv” projektiem. Brauciens ar haskiju pajūgu – 10 eiro. Vairāk: www.ziem­upe.ciemos.lv

Ziemassvētku brīnumu skolas zinātnes šovs – ieeja 7 eiro, ģimenes biļete (4 pers.) – 25 eiro. Vietu skaits ierobežots!

Lotes zeme – ieeja 13 eiro. Darba laiks: 17, 18. dec. – plkst. 10 – 14; 26. – 30. dec., 2., 3. janv. – plkst. 12 – 16. Programma: http://lottemaa.ee/lv/programm-0

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+