Pasaulē
Citur

Ziemeļkorejā karstums nodarījis smagus postījumus1

Karstums Tokijā. AP/LETA

Ziemeļkoreja ceturtdien brīdināja, ka bezprecedenta karstuma vilnis nodarījis smagus postījumus sējumiem un aicināja pilsoņus “pievienoties cīņai” pret sausuma kaitējuma ierobežošanu.

Korejas pussalā pēdējās nedēļās valda spēcīgs karstums, kas tiek vainots pie vairāku desmitu cilvēku nāves Dienvidkorejā.

Trešdien Ziemeļkorejas galvaspilsētā Phenjanā temperatūra sasniedza rekordu – 37,8 grādus pēc Celsija un valsts televīzija brīdina, ka tas negatīvi ietekmē ekonomiku.

Valsts laikraksts “Rodong” ceturtdien vēsta, ka tālāka kaitējuma ierobežošana lauksaimniecības nozarei ir “ārkārtīgi svarīgs un steidzams uzdevums”.

“Lauku rajoni visā valstīs ziņo par postījumiem sējumiem, ieskaitot rīsu un kukurūzu, ārkārtīgi lielā karstuma un sausuma dēļ,” raksta “Rodong”. “Šī gada augstā temperatūra ir bezprecedenta dabas katastrofa, taču tās nav nepārvaramas grūtības.”

Starptautiskā sabiedrība regulāri nosoda Ziemeļkoreju, ka tā desmitgadēm ilgi par prioritāti likusi armiju un kodolprogrammu, nevis nevis savas tautas nodrošināšanu.

Valsts regulāri piedzīvo badu un tiek uzskatīts, ka bada laikā, kas tika piedzīvots pagājuša gadsimta deviņdesmitajos gados, dzīvību zaudēja simtiem tūkstošu ziemeļkorejiešu.

LA.lv