×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Ziemeļvalstu gars ziemeļvalstu arhitektūras izstādē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 18. septembra līdz 11. novembrim Latvijas Arhitektūras muzejā būs apskatāma Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde “Nordic ID”, liecina ieraksts Ziemeļvalstu ministru padomes biroja mājas lapā.

Ko šodien nozīmē ziemeļu identitāte? Kā tā atspoguļojas arhitektūrā? Mēģinājums atbildēt uz šiem jautājumiem ir projekta “Nordic ID” pamatā. Idejas īstenošanai tika uzaicināti kuratori no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas, aicinot viņus piedāvāt savas personiskās versijas par ziemeļu identitātes fenomena izpratni arhitektūrā. Katrs kurators izvēlējās piecus arhitektūras projektus savā dzimtajā zemē, kuri pēc viņa ieskata vislabāk atbilst šai idejai. Visi kuratori arī uzrakstījuši savām daļām veltītus ievadtekstus.

Izstādes formāts ir iecerēts kā piecu neatkarīgu viedokļu, kurus apvieno “Nordic ID” koncepts, platforma. Tādā veidā izstāde sastāv no 25 arhitektūras projektiem – 25 ziemeļu identitātēm. I

Izstādi sagatavojis Baltijas jūras valstu arhitektūrai un dizainam veltītais žurnāls “Project Baltia” (Sanktpēterburga), projekta vadītājs – žurnāla galvenais redaktors Vladimirs Frolovs. Pirmoreiz tā tika demonstrēta Maskavas 3. Arhitektūras biennālē.

Izstādi Latvijas Arhitektūras muzejā atbalsta: Norvēģijas Karalistes vēstniecība Latvijā, Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā, Somijas Republikas vēstniecība Latvijā, Igaunijas Republikas vēstniecība Latvijā un Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+