Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
29. oktobris, 2013
Drukāt

ZM: EK atzīst kļūdu aprēķinos un koriģēs Latvijas tiešmaksājumu apmēru (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrijas uzraksts.

Eiropas Komisija (EK) atzīst kļūdu aprēķinos un koriģēs tiešmaksājumus, kas Latvijai pienākas 2019.gadā, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

Muceniece atzīmēja, ka zemkopības ministre Laimdota Straujuma no ES lauksaimniecība un lauku attīstības komisāra Dačana Čološa ir saņēmusi vēstuli, kur EK apliecina, ka nepieciešams precizēt aprēķinus par ES Kopējās lauksaimniecības politikas tiešā atbalsta apjomiem un maksājumiem, kas pienākas Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un Rumānijai.

Saskaņā ar 7. un 8. februāra Eiropadomes lēmumu Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un Rumānijai 2019.gadā būtu jāsaņem atbalsta maksājumi lauksaimniekiem precīzi 196 eiro (138 lati) par hektāru apmērā. Savukārt saskaņā ar iepriekš EK veiktajiem aprēķiniem Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un Rumānijai 2019. gadā tiktu paredzēti 195,79 eiro par hektāru.

Lai pilnībā ieviestu Eiropadomes lēmumu, EK ir apņēmusies precizēt savus aprēķinus un virzīt jautājuma izskatīšanai un apstiprināšanai šā gada 18. novembra ES lauksamniecības un zivsaimniecības ministru padomē.

ZM speciālistiem atklājot kļūdaino aprēķinu, Straujuma oktobra vidū nosūtīja vēstuli EK un Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidējošās valsts – Lietuvas – lauksaimniecības ministram, kurā aicināja veikt izmaiņas tiešo maksājumu neprecīzajos aprēķinos, lai pilnībā ieviestu Eiropadomes lēmumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Malacis ministre, cīnās par katru eirocentu!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (2)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+