Pasaulē
Eiropa

Zviedrijas ārlietu ministre norāda uz seksuālu uzmākšanos politiskajā elitē 2

Foto – AFP/LETA

Zviedrijas ārlietu ministre Margota Valstrema ceturtdien medijiem atklājusi, ka Zviedrijas politiskās elites aprindās novērojama seksuāla uzmākšanās.

Komentējot sociālo mediju kampaņu “#MeToo”, ministre ziņu aģentūrai TT sacīja, ka nevēlas par to runāt pārāk personiski, bet var apstiprināt, ka tas notiek arī augstākajos politikas līmeņos un pat viņa to ir pieredzējusi.

Seksuāla uzmākšanās sievietēm pēdējās dienās kļuvusi par galveno tēmu Holivudā un ārpus tās, arvien lielākam skaitam aktrišu apsūdzot producentu Hārviju Veinsteinu noziegumos, kas pastrādāti pirms vairākiem gadiem.

Solidarizējoties ar upuriem, sievietes visā pasaulē sākušas sociālajos tīklos dalīties savā negatīvajā pieredzē, publicējot ierakstus ar mirkļabirku “#MeToo”.

Arī Valstrema publicējuši šādu ierakstu, bet nav sīkāk paskaidrojusi, kuru incidentu tieši domā.

Arī 2014.gadā izdotajā grāmatā Valstrema runāja par seksuālu uzmākšanos, ko piedzīvojusi kādās darba pusdienās ar Eiropas Savienības (ES) valstu vadītājiem.

“Pēkšņi es sajutu roku uz sava augšstilba. Cilvēks, kas sēdēja man blakus, sāka glāstīt mani. Tas bija pilnīgi sirreāli,” rakstīja politiķe.

Viņa nenosauca šo cilvēku vārdā, bet norādīja, ka esot iesniegusi sūdzību, taču nezina, vai tai bijušas kādas sekas.

LA.lv