Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels.com

Aptauja: Vairāk nekā puse strādājošo bieži darba dēļ jūtas kā “izspiesti citroni” 11

Vairāk nekā puse jeb 54% strādājošo reizi nedēļā un biežāk darba dēļ jūtas kā “izspiesti citroni” un emocionāli iztukšoti, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma “Alma Career Latvia” un IT uzņēmuma “Visma” veiktā aptauja.

Reklāma
Reklāma
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

“Izspiesta citrona” sajūtas biežāk izjutuši gados jauni darbinieki. Visvairāk jeb 68% respondentu vecumā no 18 līdz 25 gadiem atzinuši, ka vismaz reizi nedēļā un biežāk izjutuši emocionālu iztukšojuma sajūtu, bet 62% jauno cilvēku reizi nedēļā līdz pat katru dienu esot “izspiesta citrona” sajūta.

Psiholoģe Marija Ābeltiņa komentē, ka arī citur pasaulē visbiežāk izdegšana darbavietā skar jauniešus. Nereti jaunieši vienlaicīgi gan strādā, gan studē, gan cenšas sakārtot savu privāto dzīvi. “Visbiežāk to var paveikt uz atpūtas un pilnvērtīga miega rēķina. Turklāt jaunieši ir savas karjeras sākuma punktā, kas nereti prasa lielāku piepūli un iesaisti. Tas viss rada objektīvi milzīgu slodzi, kas var rezultēties profesionālā izdegšanā,” izteikusies Ābeltiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Izspiestā citrona” sajūta sievietēm ir izteiktāka nekā vīriešiem. 56% sieviešu atzīmē, ka vismaz reizi nedēļā un biežāk darba dienas beigās jūtas kā “izspiests citrons”, bet tikai 5% norāda, ka nekad nav darba dēļ jutušās iztukšotas. Tikmēr retāk, bet tāpat daudz – 47% vīriešu atzīmē, ka vismaz reizi nedēļā un biežāk darba dienas beigās jūtas kā “izspiests citrons”, bet 6% nekad nav jutušies iztukšoti darba dēļ.

Aptauja par darba ņēmēju labbūtību veikta interneta vidē 2024.gada janvārī, aptaujājot 1847 darba ņēmējus Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.