Ekonomika
Bizness

Atcelti 17 pasažieru vilcienu reisi, papildreisu ārkārtas situācijas laikā nebūs0


Siguldas stacija
Siguldas stacija
Publicitātes foto

Koronavīrusa un ārkārtas situācijas dēļ līdz šim kopumā uz laiku atcelti 17 vilcienu reisi.

Pārējie vilcieni turpina kursēt pēc spēkā esošā vilcienu kustības saraksta. Līdz ārkārtas situācijas beigām vilcienu kustības sarakstā nav plānots iekļaut papildreisus, kā tas ir darīts citus gadus, iestājoties pavasarim un pieaugot pasažieru skaitam, “LA” informēja AS “Pasažieru vilciens” sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Līcīte.

Ar visām vilcienu kustības izmaiņām var iepazīties “Pasažieru vilciena” mājaslapā un mobilajā lietotnē, kur pārvadātājs vilcienu kustības sarakstu publicē 10 dienām uz priekšu, ietverot paredzētās izmaiņas.

No 22 dīzeļvilcieniem pasažieru pārvadājumiem šobrīd pieejami tikai 19

Pēc ceļu satiksmes negadījuma 4.aprīlī, kurā bojāts viens no AS “Pasažieru vilciens” dīzeļvilcieniem, šobrīd pasažieru pārvadājumiem ir pieejami tikai 19 dīzeļvilcieni un maksimumstundās nav pieejami rezerves sastāvi.
 
No 22 dīzeļvilcieniem, kuri ir “Pasažieru vilciena” rīcībā, plānveida remontā pastāvīgi atrodas viens sastāvs. Negadījumā iekļuvušajam dīzeļvilcienam bojāts motorvagons un vilciens šobrīd nav ekspluatējams.

Savukārt viens DR1A modeļa dīzeļvilciens ar Krievijas ražotāja PAO “Zvezda” dzinēju no pirmdienas, 6. aprīļa, ir atstādināts no ekspluatācijas dzinēja bojājuma dēļ. Šo vilcienu pašlaik nav iespējams remontēt, jo šobrīd nav pieejamas dīzeļdzinēja remontam nepieciešamās rezerves daļas.

Saistītie raksti

Tomēr AS “Pasažieru vilciens” intensīvi meklējot risinājumus, lai pēc iespējas drīzāk šo dīzeļvilcienu varētu atkal ekspluatēt.
 
AS “Pasažieru vilciens” arī turpmāk cer nodrošināt pārvadājumus visos plānotajos reisos. Tomēr darba dienu rītos un vakaros, kā arī svētku dienās, kad reisos norīko visvairāk vilcienu, dīzeļvilcienu parkā nebūs rezerves sastāvu gadījumiem, ja kāds no vilcieniem kādu iemeslu dēļ nevarēs turpināt ceļu.
 
Uzņēmums drīzumā plāno uzsākt iepirkuma procedūru 7 jaunu dīzeļvilcienu iegādei, lai pēc iespējas ātrāk saņemtu jaunus vilcienus pasažieru pārvadājumiem.

Izmaiņas kustības grafikā

 
Saistībā ar valstī noteiktās ārkārtas situācijas pagarināšanu no trešdienas, 15. aprīļa, līdz 12. maijam joprojām būs atcelti 16 AS “Pasažieru vilciens” reisi Dubultu, Carnikavas, Ogres/Lielvārdes un Jelgavas maršrutos darba dienās. Papildus tam no 15. aprīļa tiek atcelts arī svētdienu vilciens Līvāni (15.57) – Rīga (18.19).
 
No trešdienas, 15. aprīļa, tiek atcelts vilciens svētdienās Nr.809 Līvāni (15.57) – Rīga (18.19). Vienlaikus, lai nodrošinātu pasažieriem pietiekamu distancēšanās iespēju brauciena laikā, nākamais vilciens maršrutā Daugavpils-Rīga ar atiešanas laiku no Līvāniem plkst. 18.42 tiks norīkots garākā sastāvā ar lielāku sēdvietu skaitu.
 
“Pasažieru vilciens” atgādina, ka saistībā ar ārkārtas situācijas pagarināšanu vilcieni Rīga-Valga-Rīga turpinās kursēt maršrutā Rīga-Lugaži-Rīga.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AO
Andris Ozoliņš
Ekonomika
Kā renovēt māju, lai atmaksātos. Praktiski ieteikumi renovācijas procesa organizēšanā
1 diena
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Kā tad tās riepas deldējam? Droša braukšana un nedaudz tehnisku zināšanu 2
1 diena
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu 2
1 diena

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Mācību gads nule noslēdzies, bet jau tagad jājautā: kā skolas gatavosies 1. septembrim?
26 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
“Jaunais īpašnieks apliks sētu, arhitektūras piemineklis tur stāvēs neredzams!” Biedrība lūdz glābt Anniņmuižu
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Spļāviens sejā nacionālai pašapziņai,” Dzintars naudu krievu medijiem salīdzina ar terorisma finansēšanu 1
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Gobzems satrakojies. Čalim jumts aizbraucis. Kokaīnu sašņaucies. Kā Saeimas parkets viņu vēl nes! 10
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
“Uz jūru peldēties – vēl nē, nē, nē.” Toms Bricis par stipro vēju un laiku šonedēļ
Intervija 2 stundas