Foto: EPA/Scanpix/LETA

Atsevišķi gadījumi ir, bet RTU tomēr izdodas saglabāt “Covid-19 drošu” vidi 7

Ievērojot Ministru kabineta noteikumus par epidemioloģisko drošību izglītības iestādēs, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), neskatoties uz atsevišķiem saslimšanas gadījumiem, izdodas saglabāt “Covid-19 drošu” vidi kvalitatīvu mācību rīkošanai, aģentūrai LETA atklāja RTU Studiju departamenta direktore Ilze Birzniece.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
TV24
Zaržeckis: Visliekāko nodokli vajadzētu uzlikt cukuram
Lasīt citas ziņas

Augstskolā ir konstatēti arī atsevišķi inficēšanās gadījumi, taču tiem ir lokāls, savstarpēji nesaistīts raksturs, un RTU, rīkojoties pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) norādēm un iekšējā protokola, veiksmīgi ir nodrošinājusi to, lai vīruss neizplatās tālāk.

Tāpēc šiem atsevišķajiem saslimšanas gadījumiem nav lielas ietekmes uz studiju procesu, skaidroja RTU pārstāve.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa norādīja, ka RTU studiju process norisinās atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, kas paredz, ka klātienes nodarbībās piedalās studenti, kuri var uzrādīt sadarbspējīgu digitālo sertifikātu vai arī uzrādot pēdējo 48 stundu laikā veikta Covid-19 testa negatīvu rezultātu.

Tas palīdz universitātē vedot un saglabāt drošu studiju vidi.

Izvērtējot epidemioloģiskās situācijas riskus un studiju programmu specifiku, Birzniece atklāja, ka RTU organizē atsevišķu studiju kursu daļēju vai pilnīgu norisi arī attālināti, nodrošinot nemainīgi augstu studiju kvalitāti. Piemēram, attālināti notiek lielo plūsmu lekcijas, kas plānotas vienlaikus vairāk nekā 100 studējošajiem.

Lēmumu par kursu norisi klātienē vai attālināti pieņem fakultāšu dekāni. Studentiem līdz studiju sākumam sniegta detalizēta informācija par studiju kursu norisi, tāpat viņi operatīvi tiek informēti par izmaiņām, ja tādas veiktas.

Kā atzīmēja Birzniece, RTU augusta beigās un septembra sākumā noorganizēja arī divas īpašas izbraukuma vakcinācijas dienas Ķīpsalā RTU studentiem, lai līdz 10.oktobrim studenti varētu iegūt vakcinēšanās sertifikātu.

LETA jau ziņoja, ka ne vēlāk kā līdz 10.oktobrim apguvē klātienē var piedalīties personas arī ar testēšanas sertifikātu par negatīvu Covid-19 testu, kurš veikts pēdējo 48 stundu laikā, rezultātu, atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra testēšanas algoritmam. Šādā gadījumā studējošie testēšanas izmaksas sedz par saviem līdzekļiem.

Reklāma
Reklāma

Augstskolas vai koledžas, izvērtējot studiju programmas specifiku, ir tiesīgas organizēt klātienes studiju darbu tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Šādas programmas varētu būt tās, kas ir saistītas ar prakšu norisi publisko pakalpojumu sniegšanas vietās, piemēram, veselības un sociālās aprūpes iestādēs.

Augstskolas un koledžas, izvērtējot epidemioloģisko situāciju un ņemot vērā studiju programmas specifiku, ir tiesīgas pieņemt pamatotu lēmumu par studiju programmas kursa vai moduļa daļu pilnīgu vai daļēju norisi attālināti, nodrošinot studiju kvalitātes līmeņa nesamazināšanos. Pieņemot šādu lēmumu, studiju programmu direktori kopā ar studiju virzienu vadītājiem vienojas par studiju programmas kursa vai moduļa daļu pilnīgu vai daļēju norisi attālināti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.