Dabā
Laika ziņas

Baltijas jūru šķērsos stiprāks ciklons. Laika prognoze nedēļai0


Ventspils osta strādā, kuģi ienāk, bet Ventspils brīvostai jau šobrīd nav pieejas finanšu līdzekļiem savos banku kontos.
Ventspils osta strādā, kuģi ienāk, bet Ventspils brīvostai jau šobrīd nav pieejas finanšu līdzekļiem savos banku kontos.
Foto: Agnese Gulbe/LETA

Trešdien Baltijas jūru šķērsos stiprāks ciklons un vētra nekā pirmdien, prognozē sinoptiķi.

Pirmdienas ciklons spēcīgāko vēju atnesa naktī un agrā rītā Dienvidkurzemes piekrastei, kur reģistrētas vēja brāzmas līdz 26-28 metriem sekundē.

Pagaidām nav zināms, kā tieši virzīsies trešdienas ciklons.

“Global Forecast System” šobrīd prognozē, ka stiprāko vēju zona būs ziemeļos no Latvijas un ka trešdienas pēcpusdienā Ziemeļkurzemes un Ziemeļvidzemes piekrastē dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz aptuveni 25 metriem sekundē. Pastāv arī iespēja, ka trešdien teju visā Latvijā plosīsies lielāks vējš nekā pirmdien.

Ciklona ietekmē trešdien gaiss iesils līdz +6..+9 grādiem, pēc tam kļūs vēsāks, bet svētdien, Ceturtajā adventē, gaisa temperatūra atkal var sasniegt +7 grādus.

Palaikam gaidāmi nokrišņi – galvenokārt neliels lietus.

Saskaņā ar pašreizējo “Global Forecast System” prognozi Ziemassvētkos Latvijā gaisa temperatūra būs +1..+6 grādi, pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu vējš, dažbrīd gaidāmi nelieli nokrišņi, tomēr brīžiem debesis skaidrosies.

Stiprākās vēja brāzmas reģistrētas Dienvidkurzemes piekrastē

Naktī uz pirmdienu vējš visstiprāk pūtis Dienvidkurzemes piekrastē – Rucavā reģistrētas rietumu vēja brāzmas līdz 26 metriem sekundē, Liepājas ostā – līdz 27 metriem sekundē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Agrā pirmdienas rītā arī Zemgalē vējš brāzmās pieņēmies spēkā līdz aptuveni 20 metriem sekundē un stipro vēju zona no rietumiem tuvojas Latgalei. Vidzemē lielākais vējš gaidāms dienas vidū un pēcpusdienā.

Debesis pārsvarā mākoņainas, valsts lielākajā daļā līst. Gaisa temperatūra +3..+6 grādi.

Rīgā līst, dienvidrietumu vējš brāzmās pūš līdz 15 metriem sekundē, gaisa temperatūra ir +5 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien bija no +2 grādiem valsts ziemeļaustrumos līdz +7 grādiem Kurzemes piekrastē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 15.decembrī bija +20..+22 grādi daudzviet Dienvideiropā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -15..-16 grādi Norvēģijas kalnos un Krievijas Eiropas daļas dienvidaustrumos.

Dienas gaitā Kurzemē un Zemgalē vējš pierims un uzspīdēs saule

Pirmdien Latvijā, sākot no valsts dienvidrietumiem, mitēsies lietus, pierims vējš un, samazinoties mākoņu daudzumam, uzspīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Daudzviet Vidzemē nokrišņi – pārsvarā lietus – turpināsies līdz vakaram.

Rietumu vējš brāzmās pūtīs līdz 16-23 metriem sekundē. Kurzemē un Zemgalē stiprākais vējš ir no rīta, Vidzemē un daudzviet Latgalē lielākās vēja brāzmas gaidāmas dienas vidū un pēcpusdienā.

Gaisa temperatūra +3..+7 grādi.

Arī Rīgā pirmdien mitēsies lietus un samazināsies mākoņu daudzums, rietumu vējš brāzmās pūtīs līdz 18 metriem sekundē un gaisa temperatūra būs +5 grādi.

Laikapstākļus nosaka ciklons, kas no Igaunijas virzās uz austrumiem un izzūd. Atmosfēras spiediens Latvijā no dienvidrietumiem sāk paaugstināties; valsts ziemeļos tas pazeminājies līdz 743 dzīvsudraba staba milimetriem jūras līmenī.

LA.lv