
Beigs pastāvēt Krievijas politisko represiju muzejs 1
Krievijas memoriālais politisko represiju muzejs “Perma 36” paziņojis par pašlikvidāciju, raksta aģentūra Lenta.ru.
Kā iemesls tiek minētas neveiksmīgās pārrunas ar Permas apgabala administrāciju par muzeja saglabāšanu. “Visas iespējas izveidot varas un sabiedrības partnerību šajā jautājumā ir izsmeltas,” lasāms muzeja paziņojumā.
Jau pērn muzeja darbinieki paziņoja ar izglītības projektu slēgšanu, tā kā nesaņēma gubernatora Viktora Basargina agrāk apsolīto finansējumu. Faktiski muzejs pērn tika sadalīts divās daļās – sabiedriskā organizācija “Perma 36” un muzeja komplekss, turklāt pēdējo atdeva apsaimniekošanā apgabala varasiestādēm, faktiski atstādinot biedrību no pašu dibinātā muzeja apsaimniekošanas.
2014. gada maijā par muzeja direktori tika iecelta Natālija Semakova, kura pieņēma vairākus nepopulārus lēmumus, tostarp izdeva rīkojumu likvidēt atsevišķus muzeja objektus. Jau tad izskanēja brīdinājumi, ka varasiestādes muzeju, ticams, vēlas slēgt.
Memoriālais muzejs “Perma 36” nodibināts bijušās nometnes teritorijā, uz kuru sākotnēji tika izsūtīti notiesātie tiesībsargājošo iestāžu darbinieki, bet no 20. gadsimta 70. gadiem tajā sāka nometināt t.s. valsts noziedzniekus. Kā norāda Lenta.ru, pamatā nometnē bijuši “Ukrainas un Baltijas nacionālisti, tā dēvētie banderovieši un mežabrāļi”, kā arī vairāki pazīstami krievu disidenti – Vladimirs Bukovskis, Sergejs Kovaļevs, Jurijs Orlovs, Leonīds Borodins un citi.