Eduards Odiņš vairākas reizes nedēļā trenējas pie “Volvo” ledus halles Imantā. Viņš ar smaidu atzīst, ka šosezon gaidāmas vairākas izmaiņas noteikumos, bet galvenais princips paliek nemainīgs – respektēt tiesnesi.
Eduards Odiņš vairākas reizes nedēļā trenējas pie “Volvo” ledus halles Imantā. Viņš ar smaidu atzīst, ka šosezon gaidāmas vairākas izmaiņas noteikumos, bet galvenais princips paliek nemainīgs – respektēt tiesnesi.
Foto: Ilmārs Stūriška

Latvijas tiesnešiem gaidāmās KHL sezonas laikā būs jādzīvo Maskavā 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Latvijas tiesnešiem gaidāmās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas laikā būs jādzīvo Maskavā, “Latvijas Avīzei” atklāja atzītais arbitrs Eduards Odiņš.

KHL sezonu paredzēts sākt 2. septembrī. Par vairāku ārzemju klubu, tostarp Rīgas “Dinamo”, iespējām spēles aizvadīt savā laukumā Covid-19 radīto ceļošanas ierobežojumu dēļ trūkst skaidrības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesnešu departaments tikmēr jau informējis Eduardu Odiņu un arī otru galveno tiesnesi no Latvijas Andri Ansonu, ka nenoteiktu laiku viņiem būs jādzīvo Maskavā dienesta dzīvokļos.

Odiņš pastāstīja, ka tiesnešiem tāpat kā hokejistiem gatavošanās sezonai norit pusotru, divus mēnešus: “Parasti pēc sezonas divas trīs nedēļas ir brīvas un tad sāc trenēties, šogad pēdējā spēle bija 10. martā un jau aprīlī atsāku treniņus. Darbojos trīs četras reizes nedēļā.”

Ja arī sezonas sākums tiks pārcelts, tiesnešiem jāiziet cauri visam sagatavošanās posmam un jābūt gataviem apkalpot spēles. Darbs KHL noritot tāpat kā katru vasaru, tiek rīkotas videokonferences, izskatīti materiāli, gatavotas izmaiņas noteikumos.

“Pirms sezonas jānokārto fiziskie normatīvi gan uz ledus, gan ar svaru stieni, un tāpat ir hokeja noteikumu tests. 70 jautājumi, un drīkst būt ne vairāk kā piecas kļūdas, man parasti ir divas trīs – cilvēciskais faktors,” neslēpa Eduards Odiņš.

Sezonas laikā spēles parasti ir katru otro dienu un tad brīvdienās viņš netrenējas.

Ja ir divas brīvas dienas, tad otrajā ir viegls treniņš: “Tiesnesim spēles laikā aiziet tikpat daudz enerģijas kā spēlētājiem – mums atšķirībā no viņiem nav atpūtas, turklāt visu laiku ir mentāli jākoncentrējas.”

44 gadus vecajam Eduardam Odiņam šī būs 29. sezona kā tiesnesim, KHL viņš darbojies kopš tās dibināšanas 2008. gadā un četras reizes atzīts par sezonas labāko tiesnesi: “Tiesāt var līdz 50 gadiem, ceru, ka labākie vēl priekšā. Saņemt atzinību vienmēr ir patīkami.”

Reklāma
Reklāma

Pagājušā gada sākumā Odiņš guva ļoti nepatīkamu savainojumu, kad spēlētājs pie apmales paslīdēja un uztriecās viņam virsū, salaužot kāju vairākās vietās. Atkopšanās ilga vairāk nekā pusgadu.

Traumas sekas Eduards vairs nejūtot, vienīgi kāja iesmeldzas uz laika apstākļu maiņu, tajā jo­projām palikuši dzelži. Savainojumi ilgās karjeras laikā bijuši daudzi un dažādi – celis, roka, plecs, pa seju bieži trāpa gan ar nūju, gan ripu.

Šobrīd KHL notiek pārbaudes turnīri, bet Latvijas tiesneši pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ uz tiem netiek. Eduards Odiņš cer, ka spēļu praksi līdz sezonas sākumam varēs iegūt uz vietas, pagaidām prasmes uztur, tiesājot amatieru mačus.

“Tiesnešiem vajag pārbaudes spēles tāpat kā tiesnešiem. Ar amatieriem arī ir laba pieredze, savā ziņā ir vēl grūtāk nekā profesionāļiem, jo viņiem ir citādāka domāšana un lēmumu pieņemšana. Ātrumi daudz mazāki, bet ir arī tādi, kas skrien,” norādīja Odiņš.