Inčukalna pazemes gāzes krātuve, ” Conexus”
Inčukalna pazemes gāzes krātuve, ” Conexus”
Publicitātes foto

“Conexus” atklāj aizvadītajā sezonā no Inčukalna izņemtās gāzes daudzumu 0

Ir noslēgusies 2019./2020. gada Inčukalna pazemes gāzes krātuves dabasgāzes izņemšanas sezona, kuras laikā no krātuves izņemtas 11,3 TWh aktīvās dabasgāzes, liecina vienotā dabasgāzes un pārvades operatora AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) operatīvā informācija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
“Ceru, ka nepiečurāja jums mašīnu!” Cilvēki “sadodas rokās”, sniedzot palīdzību ceļmalā gulošam vīram, taču mediķi ir jāgaida pārāk ilgi 80
Lasīt citas ziņas

Neskatoties uz siltajiem laikapstākļiem šajā ziemā, izņemtais dabasgāzes apjoms pieaudzis par 0,5 TWh, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ko tiešā veidā sekmēja vienotā tirgus izveide.

Uzsākot sezonu, sistēmas lietotāji Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (Inčukalna PGK) bija iesūknējuši 18,54 TWh. Iesūknētais apjoms bijis lielākais pēdējo četru gadu laikā. Lielo pieprasījumu dabasgāzes uzglabāšanai Inčukalna PGK ietekmējusi zemā dabasgāzes cena, kā arī 2020.gada 1.janvārī atvērtais vienotais dabasgāzes tirgus, kurā aktīvi iesaistījās gan Igaunija, gan Somija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šosezon lielākais dabasgāzes apjoms 142,5 GWh apmērā tika izņemts šī gada 31.janvārī. Prognozējams, ka pieprasījums pēc dabasgāzes uzglabāšanas Inčukalna PGK saglabāsies augsts arī nākamajam – 2020./2021. gada iesūknēšanas ciklam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.