Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Paula Čurkste/LETA

CVK vadītāja vēlēšanu norisi Rēzeknes un Varakļānu novados vērtē kā mierīgu 2

Pašvaldību vēlēšanu norise Rēzeknes un Varakļānu novados sestdien ir mierīga, sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
“Gustavo ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrisha tērētas marionetes!” Ainārs Mielavs velta skarbus vārdus radošajiem kolēģiem 2
TV24
“Te gan cilvēks ir fantastisks! Nu ir pamodies no letarģiska miega!” Jaunups sašutis par Levita viedokli jautājumā par LTV priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā
Lasīt citas ziņas

Viņa stāstīja, ka no iecirkņiem CVK parasti tiek ziņots tikai par būtiskiem starpgadījumiem, ko uz vietas esošie nevar atrisināt saviem spēkiem.

Taču līdz šim būtiskas problēmas nav novērotas.
CITI ŠOBRĪD LASA

Arī informācijas tehnoloģijas strādā bez aizķeršanās. “Mēs skatāmies, kā cilvēki balso, kā sistēma strādā,” atzina Bērziņa.

Viņa arī atgādināja, ka sestdien abos novados darbojas tikai 35 vēlēšanu iecirkņi, kas ir ievērojami mazāk nekā parasti vēlēšanās.

Aģentūra LETA Viļānos novēroja gadījumu, kas liecina, ka ne visi zina, kā iespējams piedalīties pašvaldības vēlēšanās, ja cilvēkam konkrētajā pašvaldībā pieder īpašums.

Šodien Viļānos kāda jauniete vēlējās nobalsot, jo viņai pašvaldībā pieder īpašums, taču līdz balsošanai viņa netika.

Jauniete atzina, ka viņas deklarētā dzīvesvieta ir Rīgā, taču nobalsot viņa vēlējusies pašvaldībā, kurā viņai ir īpašums.

Vēlēšanu komisijā viņai paskaidroja, – lai iegūtu iespēju vēlēt pēc īpašuma atrašanās vietas, jaunietei bija līdz septembra sākumam speciāli jāreģistrējas, bet viņa to nebija izdarījusi.

Vēlēšanu iecirknī aģentūrai LETA atzina, ka ir saskārušies ar vēl vienu otru gadījumu, kad cilvēks grib nobalsot, balstoties uz īpašumtiesībām novadā, taču paša savlaicīgi nenokārtotu formalitāšu dēļ vēlēšanu dienā tas vairs nav iespējams.

Jau ziņots, ka līdz plkst.12 Varakļānu novadā nobalsojuši jau 42,92% balsstiesīgo, kamēr Rēzeknes novadā šis rādītājs sasniedzis 16,76%, liecina CVK apkopotie dati.

Varakļānu novadā no kopumā 2544 reģistrētajiem vēlētājiem šorīt līdz plkst.12 novēlēt ieradušies 435 cilvēki jeb 17,1% vēlētāju kopskaita. Kopā ar iepriekšējā balsošanā nobalsojušajiem Varakļānu novadā līdz šim balsis atdevuši 1092 cilvēki jeb 42,92% vēlētāju.

Rēzeknes novadā, kur ir 24 946 balsstiesīgo, šajā laika periodā nobalsojuši 1869 cilvēki jeb 7,49% vēlētāju. Kopā ar iepriekšējā balsošanā uz iecirkņiem aizgājušajiem Rēzeknes novadā pašlaik ir nobalsojis 4181 jeb 16,76% vēlētāju.

Reklāma
Reklāma

Vēlētāju aktivitāte Varakļānos joprojām ir ievērojami augstāka, bet Rēzeknes novadā – zemāka nekā pašvaldību vēlēšanās jūnija sākumā, kad tika ievēlētas pārējās vietvaras. Toreiz līdz plkst.12 kopā ar iepriekšējā balsošanā balsojušajiem bija novēlējuši 21,49% balsstiesīgo.

Vēlēšanās Rēzeknes un Varakļānu novados šodien būs iespējams nobalsot līdz plkst.20.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.