Ekonomika
Bizness

Eksperte: Arvien vairāk jauniešu savu nākotni saista ar skaistumkopšanu1


Marika Ģederte
Marika Ģederte
Publicitātes foto

Autore: Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas valdes priekšsēdētāja Marika Ģederte

Latvijā pieaug interese par akreditēta diploma iegūšanu skaistumkopšanas nozarē – to redzam pēc pieaugošās studentu intereses par šo jomu, ko apliecina arī jaunākie Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas (SKK) uzņemšanas dati. Studentu intereses pieaugumu novērojam katru gadu, un tas ne vien ļauj secināt, ka kosmetoloģija ir perspektīva joma, kurā gaidāms jauno profesionāļu skaita pieaugums, bet arī pierāda, ka Latvijas izglītības sistēmā ir nepieciešamas privātās koledžas.

Pieteikumu skaits SKK pieaudzis par trešdaļu

Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža, dibināta 2003. gadā, ir pirmā profesionālās augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas piedāvāja izglītību skaistumkopšanas speciālistiem kosmetoloģijā. Patlaban koledža ir viena no divām augstākās izglītības iestādēm Latvijā, kas piedāvā pirmā līmeņa augstāko izglītību un ceturto profesionālās kvalifikācijas līmeni kosmetoloģijā.

Šogad pieteikumu skaits Starptautiskajā Kosmetoloģijas koledžā salīdzinājumā ar pērno gadu palielinājies par 30%. Kopumā studijām pieteicās 115 kandidāti, no kuriem tika uzņemti 93. Esam gandarīti, ka studējošo un kandidātu skaits ar katru gadu pieaug, jo tas pierāda mūsu kā privātās koledžas nepieciešamību Latvijas izglītības sistēmā.

Studenti novērtē “starptautisku tvērienu”

Studenti, domājot par studijām augstskolā, ļoti novērtē arī starptautiskās iespējas – to rāda mūsu veiktā uzņemto studentu aptauja par faktoriem, kas palīdz pieņemt lēmumu par nākotnes profesijas izvēli.

Aptaujas rezultāti rāda, ka vissvarīgākais faktors, pieņemot lēmumu iestāties koledžā, ir piedāvātie studiju programmas priekšmeti (68,5%), kam seko studiju maksa (39,3%), koledžas stratēģija (33,7%) un starptautiskās iespējas programmā “Erasmus+” (32,6%).

Kopš Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas dibināšanas īpaši esam sekojuši līdzi tam, lai mūsu piedāvātās studiju programmas atbilstu starptautiskiem standartiem, – šādi varam sagatavot speciālistus, kas būs konkurētspējīgi globālā līmenī. Mums ļoti nozīmīgi ir arī starptautiski novērtējumi – šā gada septembrī saņēmām prestižu Starptautiskās Skaistumkopšanas terapijas un kosmetoloģijas konfederācijas (CIBTAC) un Lielbritānijas Skaistumkopšanas terapijas un kosmetoloģijas asociācijas (BABTAC) balvu kategorijā “Labākais jaunais CIBTAC centrs 2019”. Šajā kategorijā apsteidzām tādas prestižas izglītības iestādes kā Īrijas Skaistumkopšanas terapijas koledža “Coco” un Japānas Terapeitu akadēmija “Tesio”.

Nākotnes profesionāļu vidū – skaistumkopšanas un masāžas speciālist

i

Koledža piedāvā divas studiju programmas, no kurām populārākā ir Estētiskās kosmetoloģijas studiju programma, tai seko Ārstnieciskās masāžas studiju programma. Šo programmu sākām īstenot nesen. Tās absolventi iegūst pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību, kļūstot par augsti kvalificētiem masieriem.

Saistītie raksti

Estētiskās kosmetoloģijas programma sniedz iespēju iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību, kas ir augstākā Latvijā pieejamā izglītība skaistumkopšanas nozarē.

Mums ir svarīgi, lai studenti ne tikai iegūst augstāko iespējamo kvalifikāciju skaistumkopšanas nozarē Latvijā, bet arī apgūst uzņēmējdarbības pamatus, jo uzņēmējdarbība ir katras nozares pamatā. Šīs zināšanas topošajiem speciālistiem ļauj iegūt plašāku redzesloku, viņi iemācās nebaidīties uzņemties vadību. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, ja runājam par karjeras izaugsmi un vēlmi nepārtraukti augt un attīstīties.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Sports
VIDEO. Mairis Briedis Latvijai sagādā īstus svētkus: pēc 12 raundu cīņas uzvar kubieti un kļūst par pasaules čempionu 8
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Armēnijā sācies karš: ievainoti un miruši arī civilie iedzīvotāji, izsludināts karastāvoklis
1 stunda
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs esam atraduši labu veidu, kā karot, bet kā sarunāties, īsti ne.” Saruna ar režisoru Valteru Sīli
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Veselam
Sestdien Latvijā ar koronavīrusu inficējušies 22 cilvēki: 14 personām nav zināms inficēšanās avots
48 minūtes
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Latvijā izgudrots vēl nebijis divritenis. Ģimenes uzņēmuma veiksmes stāsts no Cēsīm 7
18 stundas