Foto – Shutterstock

Soda tavam skaistumam un veselībai! 4 labumi, ko dod tās izmantošana pirtī 0

Pirti kopš sendienām izmanto ne tikai, lai mazgātos, bet arīuzlabotu veselību un paaugstinātu dzīves tonusu. Ne bez iemesla cilvēki atgriežas pie sena un pārbaudīta ārstniecības līdzekļa.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Lasīt citas ziņas
Soda ir sārms, ko izmanto, lai attīrītos ne tikai fiziski.

Kopš neatminamiem laikiem to arīdzan izmanto medicīnā, kulinārijā un kosmetoloģijā. Sodas un pirts kombinācija stiprina organismu un ārstē daudzas slimības.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pateicoties antiseptiskajai un pretiekaisuma iedarbībai, soda attīrīs ādu no pūtītēm, pinnēm, nogludinās plaisas. Turklāt nātrija bikarbonāts stabilizē asinsriti, uzlabo vielmaiņu un nomierina nervu sistēmu, kas netieši izraisa sejas un visa ķermeņa atjaunināšanos,” vēsta soda-soda.ru, atsaucoties uz ekspertiem.

Sodas izmantošana ķermenim

Saistībā ar spēju normalizēt skābju un bāzu līdzsvaru organismā, antibakteriālām, pretiekaisuma un antiseptiskām īpašībām, nātrija bikarbonātu lieto, lai:

– izmazgātu galvu, panāktu matu dziļu attīrīšanu un piešķirtu tiem papildu apjomu;
– atbrīvotos no pūtītēm un uzlabotu sejas ādu;
– balinātu zobus un novērstu smaganu asiņošanu;
– atbrīvotos no nagu dzeltēšanas un trausluma, bieži lietojot laku;
– mīkstinātu pēdas;
– likvidētu nagu sēnītes infekciju;
– zaudētu liekos kilogramus.

Dzeramās sodas lietošana pirtī pastiprinās iepriekšminēto procedūru efektu pašas pirts brīnumaino īpašību dēļ. Pievienošana šampūniem, dušas želejām, zobu pastām ir vispopulārākais NaHCO3 lietošanas veids.

Sodas izmantošana svara zaudēšanai

Visnotaļ īsā laikā ir iespējams atbrīvoties no liekajiem kilogramiem un celulīta, ieberzējot ādu ar nātrija bikarbonātu.

Foto: Shutterstock

Pirtī atveras poras, un labvēlīgo efektu pastiprina svīšana. Tu vari izmantot sodu tīrā veidā vai pievienot sastāvdaļas saskaņā ar šīm receptēm:

• Sajauc nātrija bikarbonātu ar siltu ūdeni līdz tiek iegūta viendabīga pastveida masa. Uzklāj to uz problemātiskajām ķermeņa zonām, ieteicams tās ietīt celofāna plēvē, lai iegūtu siltumnīcas efektu. Pēc 15 minūtēm nomazgā. Procedūru atkārto mēnesi ne biežāk kā reizi nedēļā.

• NaHCO3 kombinācijā ar medu nodrošinās ātru iesūkšanos ādā un piesātinās asinis ar labvēlīgām vielām. Lai to izdarītu, glāzē ar medu pievieno 2 tējkarotes sodas, samaisi sastāvdaļas viendabīgā masā un uzklāj uz ķermeņa. Pēc spēcīgas izsvīšanas nomazgā maisījumu. Procedūras ilgums ir individuāls atkarībā no tā, kā jūties.

Reklāma
Reklāma

Pirms procedūrām ādai jābūt kārtīgi iesvīdušai. Dienu pirms pirts apmeklējuma ieteicams atteikties no sāļas pārtikas, jo sāls aizkavē svīšanu un toksīnu izvadīšanu no organisma.

Sejas un ķermeņa attīrīšana

Apmeklējot skaistumkopšanas salonus, katra sieviete būs pamanījusi, ka visas procedūras tiek veiktas ķermeņa daļām, kam tiek “mākslīgi” izraisīta svīšana. Pirtī tas notiek dabiskā veidā, pastiprinot sviedru izdalīšanās procesu.

Dzeramajai sodai kā ādas tīrīšanas līdzeklim ir vairākas priekšrocības, jo tā:
– izvada mikrobus un baktērijas, kuras izraisot kairinājumu un sastrutojumu;
– stabilizē tauku dziedzeru darbu, īpaši attiecas uz taukainu ādu;
– baro un nomierina ādu;
– atbrīvo no ādas lobīšanās un sausuma;
– veicina poru sašaurināšanos;
– atjauno un tonizē ādu.

Iepriekš minētās īpašības ir iemesls, lai lietotu sodu ne tikai pret pūtītēm un pinnēm, bet visam ķermenim, kas pirtī ir lieliski iespējams.

Pēc tam, kad ķermenis ir iesvīdis un āda ir kļuvusi spējīga maksimāli uzņemt barības vielas, katru reizi pirms lietošanas ieteicams dušas želejai vai šķidrajām ziepēm pievienot nelielu daudzumu NaHCO3. Mazgāšanas sūklim jābūt no mīksta materiāla, lai nekairinātu ķermeņa daļas.

Foto – Fotolia

Ir arī citi iemasēšanas paņēmieni: ieberzēt ķermeni ar putriņai līdzīgu suspensiju, kas pagatavota no dzeramās sodas un ūdens, vai saziepētas ķermeņa vietas ierīvēt ar sodu tīrā veidā.

Procedūras laiku atkarībā no ādas tipa nosaka individuāli, taču tās ilgums nedrīkst pārsniegt 30 minūtes. Pārtrauc ierīvēšanos, kad jūti dedzinošu sajūtu, jo tas var izraisīt kairinājumu līdz pat apdegumiem.

Sāls vairo sodas iedarbību, kas ļauj izmantot sodas fizioloģisko šķīdumu, lai attīrītu seju no pūtītēm, melnajiem punktiem un pūtītēm. Recepte un darbību algoritms:

– NaHCO3 un nātrija hlorīdu (sāli) sajauc proporcijā 1: 1;
– seju noskalo ar ūdeni, notīra un saziepē ar šķidrajām vai bērnu ziepēm;
– uzsmidzina sagatavoto šķīdumu, izvairoties no saskares ar zonu ap acīm;
– vieglām apļveida kustībāmiemasē sejas ādā, neberzējot;
– atstāj kā masku ne ilgāk kā 10 minūtes, jo sastāvdaļu mijiedarbība var būt agresīva;
– nomazgā ar vieglām kustībām, izmantojot mitrās salvetes, pēc tam noskalo ar remdenu ūdeni.
Lietojot pirtī, suspensija iekļūst dziļāk ādā, iedarbojoties šūnu līmenī un nodrošinot spēcīgu attīrīšanas efektu. Antiseptisku īpašību kopums likvidē mikroorganismus, novēršot to atkārtotu parādīšanos.

Brīdinājums. Nelieto šīs vielas, ja tev ir to nepanesamība, kā arī grūtniecības un zīdīšanas laikā vai sirds mazspēja, jo labuma vietā vari nodarīt sev kaitējumu.

Soda uz akmeņiem

Pirtī nātrija bikarbonātu izmanto ne tikai kosmētiskos nolūkos, bet arī ārstnieciski – kā elpošanas ceļu attīrīšanas līdzekli.

Plaušu attīrīšanai izmanto šādu recepti: vienu ēdamkaroti sodas sajauc ar litru verdoša ūdens un pakāpeniski pievieno akmeņiem. Tvaikos veidojas sārms, kas ieelpojot, nonāk plaušās, kur uzkrājušies vielmaiņas produkti, ieskaitot skābes.

Foto: Astrīda Meirāne

Sārmu iekļūšana rada neitralizācijas reakciju ar skābēm, veidojot sāli un ūdeni. Gļotas sašķidrinās, piepildot bronhus un apgrūtinot elpošanu. Ķermenis reaģē ar kondicionētu refleksu – klepu, ar kuru kopā plaušas tiek attīrītas no uzkrātajām kaitīgajām vielām, kas slēpj slimību risku.
Dzeramās sodas un ūdens attiecība ir individuāla. Nianse slēpjas šādu faktoru kombinācijā:

Plaukta izvēle pirts telpā. Saskaņā ar fizikas likumiem augšā būs lielāka tvaika un tajā esošo sārmu uzkrāšanās. Normāla iedarbība uz ķermeni ir klepus palielināšanās ar katru dziļo ieelpu un pakāpeniska samazināšanās pēc kāda laika līdz pat pilnīgam izzudumam.

Lai pilnībā attīrītu plaušas, ir svarīgi atkal izsaukt klepu mākslīgi. Ja veicot dziļu ieelpu, organisms “neatbild”, tev jāpārsēžas uz augstāka plaukta vai jāpieber ūdenim vairāk sodas.

Pamīšus uzlej uz akmeņiem sodas šķīdumu un tīru ūdeni. Soda uzreiz neizzūd no akmeņiem, tāpēc, uzlejot ūdeni, NaHCO3 turpinās iztvaikot, atkal izraisot klepošanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.