VIDEO. “Es domāju, ka tikai krievi var uzvesties tik apkaunojoši.” Polijas ģenerālkonsule Ļvivā atvainojas par poļu rīcību uz robežas 68

“Es domāju, ka tikai krievi var uzvesties tik apkaunojoši,” Polijas ģenerālkonsule Ļvivā Elīza Dzvonkeviča atvainojas par poļu rīcību uz Ukrainas robežas, bloķējot transporta plūsmu, raksta Ukrainska Pravda.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

“Kad es, būdama pusaudze, uzzināju, ka Varšavas sacelšanās laikā krievi, kas 1944. gadā stāvēja Vislas labajā krastā, neļāva nolaisties (uzpildīt degvielu) sabiedroto lidmašīnām, kas veda palīdzību karojošajai Varšavai, es domāju, ka tik apkaunojoši varēja uzvesties tikai krievi. Galu galā nemierniekiem paredzētā palīdzība no šīm lidmašīnām nejauši tika nomesta Varšavas nomalēs un nonāca vāciešu rokās.

Tolaik, būdama pusaudze, es biju pārliecināta, ka tikai krievi var mierīgi vērot, kā cita tauta asiņo līdz nāvei, un ka mēs, poļi, nekad neko tādu nedarītu,”
CITI ŠOBRĪD LASA

sociālajā tīklā Facebook rakstīja Dzvonkeviča.

Tagad, pēc viņas domām, tā rīkojas poļi. Viņa apgalvoja, ka “īsti poļi nekad neiedurtu nazi mugurā saviem kaimiņiem, kas cīnās par brīvību”.

“Runa nav par prasībām, bet gan par protesta formu. Tas ir apkaunojoši. Es atvainojos karojošajai Ukrainai,” viņa piebilda.

Jau vēstīts, ka Polijas lauksaimnieki pagājušajā otrdienā uzsāka jaunu protestu vilni, bloķējot aptuveni 100 ceļus uz Ukrainas robežu un piespiedu kārtā atverot divus Ukrainas dzelzceļa vagonus Medikas robežšķērsošanas punktā.

Polijas lauksaimnieki piektdien plāno sākt nedēļu ilgu robežas ar Lietuvu daļēju bloķēšanu, pārbaudot, kādas preces kravas automašīnās tiek vestas pār robežu.

Lietuvas lauksaimniecības ministra padomnieks Roks Petrašūns sabiedriskajai raidorganizācijai LRT sacīja, ka

konfliktu par Ukrainas graudiem varētu kurināt naidīgi spēki, kas ir ieinteresēti Eiropas Savienības valstu cīņā pret Ukrainas importu.

Polija apsver robežu slēgšanu Ukrainas importam

Polijas premjerministra Donalda Tuska valdība apsver iespēju uz laiku slēgt robežu Ukrainas preču importam.

“Mēs runājam ar Ukrainas pusi par robežas slēgšanu uz laiku, tirdzniecības pārtraukšanu kopumā,” žurnālistiem pavēstīja Tusks.

“Rīt es to apspriedīšu arī ar Polijas lauksaimniekiem. Šis risinājums būtu tikai pagaidu (..) un abpusēji sāpīgs,” viņš piebilda.

Polijas lauksaimnieki protestē pret Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politiku un lauksaimniecības produktu importu no Ukrainas, uzskatot to par negodīgu konkurenci.

Lauksaimnieki ir bloķējuši robežšķērsošanas punktus ar Ukrainu un ceļus uz Ukrainas robežu.

“Esmu gatavs pieņemt pat stingru lēmumu, kad runa ir par robežu ar Ukrainu, vienmēr konsultējoties ar Kijivu, lai starp Varšavu un Kijivu nerastos nevajadzīga spriedze,” uzsvēra Tusks. “Taču mums ir jāatrod ilgtermiņa risinājums,” viņš piebilda.

Cenšoties palīdzēt Kijivai pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma, Eiropas Savienība 2022.gadā nolēma atcelt muitas tarifus Ukrainas precēm,

kas tiek vestas pa ceļiem tranzītā caur ES. Taču loģistikas problēmu dēļ liela daļa Ukrainas eksportētās labības ir uzkrāta Polijā, tādējādi samazinot vietējo ražotāju cenas.

Polija ir bijusi viena no uzticamākajām Ukrainas atbalstītājām karā ar Krieviju, taču domstarpības par robežas bloķēšanu un graudu importu ir saspīlējušas attiecības. Vismaz četros gadījumos Polijas lauksaimnieki izbēruši Ukrainas graudus no kravas automašīnām un kravas vilcieniem.

Svētdien astoņi vilciena vagoni ar Ukrainas kukurūzu tika atlauzti un uz dzelzceļa sliedēm tika izbērtas vairākas tonnas graudu.

Kijiva aicināja Varšavu pielikt punktu vandālismam un nepieļaut, ka šādi pārkāpumi paliek nesodīti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.