Ekrānuzņēmums no video

Poļiem tas nepatiks…Izskatās, ka ukraiņi atraduši asprātīgu risinājumu kravas auto krīzei uz robežas 80

Ukraina, iespējams, radusi risinājumu kravas automašīnu krīzei uz Polijas un Ukrainas robežas, izmantojot dzelzceļu.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus! 15
Lasīt citas ziņas

Ukraina gatavojas masveida kravas automašīnu pārvadāšanai pāri Ukrainas un Polijas robežai konteinervilcienos, raksta Forbes Ukraine.

Kā informēja Ukrainas dzelzceļa Komercdarba departamenta direktora vietnieks Valērijs Tkačovs šobrīd ir iekrauti 23 vagoni testa braucienam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja pirmā testa vilciena brauciens noritēs veiksmīgi, tad kravas automašīnu pārvešana pāri robežai, izmantojot dzelzceļu, tiks sākta plašākā mērogā.

Poļu kravas auto šoferi jau vairāk nekā trīs nedēļas bloķē galvenos robežpunktus uz robežas ar Ukrainu, šādi protestējot pret, kā uzskata šoferi, negodīgo konkurenci no ukraiņu kolēģu puses.

Jau vēstīts, ka Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis mudināja Eiropas Savienību (ES) atjaunot iebraukšanas atļauju sistēmu Ukrainas kravas automašīnām, poļu pārvadātāju protestiem pret negodīgo konkurenci, kā apgalvo šoferi, turpinoties jau vairākas nedēļas.

Polijas kravas automašīnu šoferi robežpunktos bloķē Ukrainas kravas auto, šādi protestējot pret ES lēmumu atcelt atļauju sistēmu pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

Atvieglojumiem vajadzēja beigties jūnijā, tomēr tie tika pagarināti vēl uz gadu.

“Mēs stingri un viennozīmīgi aicinām no jauna ieviest transporta atļauju sistēmu Ukrainas kravas auto,” žurnālistiem sacīja Moraveckis.

“Sistēma bija spēkā līdz 2022.gada pavasarim, un tā strādāja labi. Eiropas Komisija to modificēja un kravas auto šoferi tagad bloķē robežu,” skaidroja premjers.

Kā vēstīts, situācija uz Ukrainas un Polijas robežas Latvijas pārtikas nozarei var radīt vismaz 30 miljonu eiro zaudējumus eksporta apgrozījumā, aģentūru LETA iepriekš informēja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure. Ja situācija netiks atrisināta, Latvijas pārtikas nozare 30 miljonus eiro varētu zaudēt jau mēneša laikā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt