Filips Rajevskis: Ja gribi ielaist migrantus, tad ir jārada dubultā juridiskā sistēma 96

“Vienu brīdi bija tāda mode, ka Rietumu valstis mēģināja būvēt demokrātijas lielākoties cilšu sabiedrībās, izlaižot daudzus posmus. Praktiski lielākajā daļā gadījumu šo demokrātiju būvniecība beidzās ar asinīm un kaunpilnu aizvākšanos no tām valstīm, kas atgriezās savā ierastajā cilšu sistēmā,” TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” diskusijā par migrantu ielaišanu Latvijā izteikt domu iesāk politologs Filips Rajevskis.

Reklāma
Reklāma
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“Tagad mēs esam nonākuši nākošajā situācijā. Tagad mums nāk cilvēki pāri robežai, kuriem ir pilnīgi savādāks kulturālais fons, pilnīgi savādāka vīzija par pasaules uzbūvi un izpratni par to, ko nozīmē civilizēta sabiedrība, un mēs mēģinām viņiem pielāgot savus standartus. Es domāju, ka gribi ievest šādus cilvēkus Latvijā, tad ir jāpamaina likumi,” turpina politologs.

“Mani te uzreiz daudzi nories, bet es varu teikt – kāpēc nevar būt dubultā juridiskā sistēma? Šiem cilvēkiem piemērot Šariatu. Ja esi šāda veida cilvēks, tu iedod kādam pa muti, tev nocērt roku. Jeb, kā Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), uz kuriem visi mīl ceļot – kāds ir sods AAE par automašīnas zādzību? Sods ir ļoti humāns – tevi ieliek maisā un iemet jūrā. Un neviens nezog tos automobiļus, un neviens policistam nerunā cūcības uz ielas, un neviens nerāda nepieklājīgus žestus,” norāda Rajevskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es varbūt pārspīlētā veidā stāstu, bet tas, ko es gribu teikt – ja gribi ielaist šos cilvēkus, tad ir jārada dubultā sistēma, tāda, kas viņiem ir saprotama, jo viņi ir atbraukuši no cilšu sistēmas demokrātijā un tiesu varā,” rezumē viņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.