Kultūra
Kultūrpolitika

Krievijas arhitektu konkursā uzvar Latvijā uzcelts ēku komplekss1


Viensēta "Klauģis" Madonas novadā.
Viensēta "Klauģis" Madonas novadā.
Foto: Totana Kuzembajeva arhitektūras meistardabnīca

Pagājušajā nedēļā Maskavā pasniegtas ikgadējās arhitektūras gada balvas “Zelta griezums” (“Zolotoje sečeņije”), un Grand Prix starp 112 projektiem izpelnījies Latvijā uzcelts ēku komplekss “Klauģis”, liecina informācija Krievijas Arhitektu savienības mājas lapā.

Arhitekta Totana Kuzembajeva veidotais komplekss “Klauģis” uzcelts Madonas pusē pie Mazā Klauģa ezera. Tas sastāv no vairākām vizuāli un funkcionāli atšķirīgām sastāvdaļām – ģimenes mājas, viesu mājas, bērnu mājas, izstāžu zāles, kā arī pirts kompleksa un koka tiltiņiem, kas savieno ēkas, iekļaujoties gleznainajā vidē.

Kā norāda projekta autors, Kazahstānā dzimušais krievu arhitektūras lielmeistars Totans Kuzembajevs, viens no projekta mērķiem bijis tieši neradīt kaitējumu dabai, tādēļ nami uzcelti uz šeit agrāk esošu ēku pamatiem.

Kā liecina oficiālā balvas informācija, mājas celtniecībā un vides elementu izveidē iesaistīti vietējie Latvijas amatnieki.

Madonas novada pašvaldībā apstiprināja, ka īpašums pieder Krievijas pilsonim, kura vārdu administrācija nedrīkst atklāt. Ne viesu nams, ne izstāžu zāle, kas ietilpst īpašumā, nav atvērti publikai, tādējādi vienīgā iespēja šo arhitektūras paraugu novērtēt ir “Zelta griezuma” oficiālās fotogrāfijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.