Piemineklis Uzvaras parkā norobežots ar žogu

FOTO. Piemineklis Uzvaras parkā norobežots ar žogu 0

Lai nepieļautu sabiedrības drošības, personu dzīvības, veselības un mantas aizsardzības apdraudējumu, iespējamas provokācijas un saasinājumus, kā arī maksimāli novērstu pārkāpumus, Valsts policijas (VP) priekšnieks lēmis par Uzvaras parka slēgšanu visiem iedzīvotājiem.

VIDEO. Maskaviete par karu Ukrainā: “Mēs esam palikuši vieni paši. Mūs visi neieredz. Un pareizi dara.”
Maestro Raimonds Pauls atklāti pasaka, ko domā par “Uzvaras” pieminekļa nojaukšanu
“Viņi ir sajukuši prātā.” Politologs par Krievijas lēmumu savilkt spēkus pie savas rietumu robežas
Lasīt citas ziņas

Kā informē VP, lai efektīvāk nodrošinātu minētā lēmuma izpildi, jau patlaban ap šo objektu ir izlikts žogs. Turklāt VP ir novilkusi konkrētu līniju – nav tolerances pret jebkāda veida pārkāpumiem, kas attaisno, slavē militāro agresiju Ukrainā, padomju okupāciju un veic citus līdzīgus pārkāpumus. Policijas rīcība būšot stingra, konkrēta un tūlītēja – šādām darbībām nav vietas mūsu Latvijā.

Pilns VP priekšnieka Armanda Ruka lēmums par minētās teritorijas slēgšanu publicēts arī oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Lēmumā norādīts, ka šāda rīcība ir nepieciešama, lai sasniegtu leģitīmu mērķi – ar ātru un efektīvu mehānismu tūlītēji novērstu sabiedrības drošības, personu dzīvības, veselības un mantas aizsardzības apdraudējumu, kas rada vai ar lielu ticamību var radīt būtisku kaitējumu sabiedrības drošības interesēm, un nepieļautu iespējamas provokācijas un saasinājumus, kā arī maksimāli novērstu likumpārkāpumus.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pie pieminekļa Pārdaugavā turpinās ziedu nolikšana

Ruks uzskata, ka šo mērķi nav iespējams sasniegt ar citiem mazāk ierobežojošiem līdzekļiem. “Ņemot vērā kopējo drošības situāciju, kā arī Satversmē noteikto, ka valsts aizsargā cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu, lēmums ir atbilstīgs un samērīgs, jo sabiedrības (liela cilvēku kopuma) dzīvības, veselības un īpašumu saglabāšana ir vērtējama primārāk, nekā individuālas fiziskās personas tiesības uzturēties konkrētajā teritorijā,” teikts lēmumā.

Lēmuma ilgstošo darbību policijas priekšnieks argumentē ar to, ka patlaban attiecība uz pieminekli sabiedrībā valda paaugstināta spriedze un ir iespējamas provokācijas un saasinājumi, pie tam, lēmums par teritorijas slēgšanu ir vērsts uz vietu, kas neviennozīmīgi tiek vērtēta sabiedrībā, vietu, kas raisa pastiprinātu emocionālu spriedzi sabiedrības locekļos, kas savukārt var novest pie sabiedriskās drošības turpmāka apdraudējuma konkrētajā vietā.

Personu piekļūšana piemineklim un tam piegulošajai teritorijai no Bāriņu ielas līdz Uzvaras bulvārim būs liegta līdz pat 31.augusta plkst.5. Šajā pašā laikā būs liegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Bāriņu ielā no Uzvaras bulvāra līdz Hermaņa ielai un Uzvaras bulvārī no Bāriņu ielas līdz Ojāra Vācieša ielai.

Lēmumu paredzēts pārskatīt reizi mēnesī, sākot ar 1.jūliju, ņemot vērā sabiedriskās drošības risku izvērtējumu.

"Visi ziedi ar traktoru aizšķūrēti!" Parāda, kā piemineklis Pārdaugavā izskatās 10. maija rītā

Ruka lēmumu var apstrīdēt Iekšlietu ministrijā viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas, iesniedzot rakstveida iesniegumu Valsts policijā.

VP priekšnieks norāda, ka vakardienas notikumu attīstības gaitu viņš vērtē kā nepieņemamu un saprot patriotiski noskaņotās sabiedrības neizpratni par to, kāpēc piekļuve okupācijas režīma simbolam netika ierobežota ātrāk.

Ruks no policijas puses uzvēra, ka VP var darboties tikai un vienīgi atbilstoši likumam. Policijas tiesības slēgt vai ierobežot piekļuvi kādam objektam nav tik visaptverošas, kā varētu šķist. Viņš vērš uzmanību, ka bez reāli būtiskām sabiedrības drošības apdraudējuma pazīmēm likuma pants, kas paredz tiesības liegt piekļuvi kādiem objektiem, nevar tikt piemērots.

Pēc Ruka paustā, gatavojoties 9.maijam, policija strādāja pēc iepriekš rūpīgi sagatavota plāna, gatavojoties un savlaicīgi novēršot konfrontācijas un apdraudējuma riskus, par ko liecinot arī konkrētās dienas gaita – tā tika aizvadīta bez būtiskiem saasinājumiem un neizcēlās ne ar kādiem īpaši konfrontējošiem notikumiem. Tāpat arī netika pieļauta masveidīga personu pulcēšanās un viss noritēja salīdzinoši mierīgi. Līdz ar to, uz konkrēto brīdi jebkādi lēmumi par piekļuves liegšanu objektam likumiski no policijas puses nebija pamatoti, tas gan neizslēdza iespēju šo piekļuvi slēgt citiem, kam ir šāda kompetence, norāda Ruks.

Uzvaras parks 9. maijā

Policijas priekšnieks turpina, ka līdz 10.maijam izteikta sabiedrības apdraudējuma, kad tieši policijai būtu tiesības slēgt šo vietu, nebija. Savukārt 10.maija notikumu attīstības gaita parādīja, cik reāli ir fiziskas konfrontācijas un citi riski šī objekta apkārtnē, jo brīvi pieejamā vidē, kur var pulcēties gan patriotiski noskaņotas personas, gan personas ar prokrievisku attieksmi, ir auglīga augsne arī potenciālām sadursmēm un masveida citiem likumpārkāpumiem.

Pēc Ruka paustā, vērtējot turpmāko notikumu iespējamo attīstību, kas varētu raisīt gan fizisku sadursmju risku, gan masu nekārtības ar visām izrietošajām sekām, tādējādi apdraudot mūsu Latvijas iedzīvotāju drošību, radās argumentēts pamats attiecīgām bažām un lēmuma pieņemšanai. Patlaban VP priekšnieks nesaskata nedz morālu, nedz likumīgi pamatotu iemeslu šo lēmumu atcelt.

VP vērš uzmanību, ka VP Iekšējais kontroles birojs veic dienesta pārbaudi par VP amatpersonu rīcību 9.maijā, 10.maijā un dažām epizodēm 11.maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā. Ruks norāda, ka situācija ir izveidojusies absolūti nepieņemama. Arī VP priekšnieks ir ļoti neapmierināts ar atsevišķu policijas amatpersonu rīcību vai pat bezdarbību, reaģējot uz notikumiem Uzvaras parkā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Ja atsevišķu policijas amatpersonu rīcība saistībā ar likumpārkāpumiem vai situācijām Uzvaras parkā ir vērtējama kā tolerējoša, interesenti ir aicināti ziņot VP vadībai uz e-pasta adresi “[email protected]”. Ruks uzsver, ka amatpersonām būs jāatbild par savu rīcību.

VP vienlaikus vērš uzmanību, ka, plānojot tālākās darbības un plānus, ir uzrunājusi arī Zemessardzi par tās potenciālu atbalstu likumsargiem nepieciešamības gadījumā. Un ir saņemts apstiprinājums par Zemessardzes atbalstu. Policija vērš uzmanību, ka pagaidām šāds atbalsts vēl nav nepieciešams.

VIDEO. Maskaviete par karu Ukrainā: “Mēs esam palikuši vieni paši. Mūs visi neieredz. Un pareizi dara.”
Maestro Raimonds Pauls atklāti pasaka, ko domā par “Uzvaras” pieminekļa nojaukšanu
“Viņi ir sajukuši prātā.” Politologs par Krievijas lēmumu savilkt spēkus pie savas rietumu robežas
VIDEO. Krievijas iedzīvotāji ielu intervijās atbild uz jautājumu – vai viņi atbalstītu “specoperāciju” pret Somiju vai Zviedriju?
“Putinu mēģināja nogalināt,” atklāj Ukrainas izlūkdienesta vadītājs Budanovs
Lasīt citas ziņas
Noskaidroti un aizturēti Bunkus slepkavībā iesaistītie, tostarp pasūtītājs un izpildītājs
“Mums jāizmanto viss iespējamais.” Leiena mudina iesaldētos Krievijas aktīvus izmantot Ukrainas atjaunošanai
Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu beidz ar zaudējumu zviedriem
Nākamās divas ziemas ir īpaši būtiskas, jādomā, kā nodrošināties ar resursiem – komentē Roberts Zīle
Ukrainas izlūkdienests: Līdz gada beigām Ukrainas armija varētu būt Krimā
17:03
Ilgtermiņā karš Ukrainā varētu ietekmēt “Rail Baltica” projektu
16:54
Rīgas dome: Pašvaldība nevilcināsies nojaukt padomju pieminekli Pārdaugavā
16:47
Trešdien daudzviet Latvijā uzlīs; valsts austrumos diena būs sausa un vasarīgi silta
Rīgas pašvaldība gatavo lēmumu par LKS plānotā gājiena aizliegšanu
Latvija slimnīcai Ukrainā ziedos operatīvo medicīnisko transportlīdzekli
“Progresīvie” par Ministru prezidenta kandidātu virza Kasparu Briškenu
Pārtikas cenas turpina pieaug – vai iedzīvotājiem un valstij jāveido pārtikas rezerves?
Golubeva skaidro, kas šobrīd notiek ar žoga būvniecību uz Baltkrievijas robežas?
“Narkotikas, izpostīti viesnīcu numuriņi, ballīšu noslēgums slimnīcā,” pēc vētrainas kopdzīves Mosas liecība Depa tiesā varētu būt izšķiroša
Kalviņš skaidro, vai jaunās Covid-19 mutācijas varētu būt spēcīgākas par pirmo vīrusa variantu?
Latvijas hokeja izlase pēc otrā perioda zaudē zviedriem
VIDEO. Maskaviete par karu Ukrainā: “Mēs esam palikuši vieni paši. Mūs visi neieredz. Un pareizi dara.”
Maestro Raimonds Pauls atklāti pasaka, ko domā par “Uzvaras” pieminekļa nojaukšanu
Kā izaudzēt tādus tomātus un gurķus, kādi auga vecmāmiņas siltumnīcā?
Neskatoties uz “Konservatīvo” iebildumiem, valdība atbalsta Straumes kandidatūru KNAB priekšnieka amatā uz otro pilnvaru termiņu
“Es esmu pret vardarbību un toksiskām attiecībām!” “Māmiņu klubs” vadītāja Beitika aicina vardarbībā apsūdzēto reperi Strūbergu uz atklātu interviju televīzijā
“Politiskie līķi atkal grabina zārku vākus, pūloties tikt laukā no pazemes aizmirstības!” Egila Līcīša feļetons
“Viņi ir sajukuši prātā.” Politologs par Krievijas lēmumu savilkt spēkus pie savas rietumu robežas
Par 100 miljoniem dolāru princis Harijs un Megana Mārkla TV realitātes šovā demonstrēs savu privāto dzīvi
VIDEO. Krievijas iedzīvotāji ielu intervijās atbild uz jautājumu – vai viņi atbalstītu “specoperāciju” pret Somiju vai Zviedriju?
“Tas ir slidens ceļš – uzsēdināt uz pabalstu adatas…” Veldre par sociālā atbalsta plānu
Latvijas dzīvnieku patversme “Ulubele” izkrāpj ziedojumus, iežēlinot ar ukraiņu ģimenes slimu sunīti
“Līdz 2023. gadam viņš būs prom.” Bijušais MI6 vadītājs prognozē, ka Putins līdz gada beigām tiks nosūtīts uz sanatoriju
VIDEO. “Sieva mani ieslēdza dzīvoklī, sita, izpostīja manu dzīvi!” Vardarbībā apsūdzētais reperis Strūbergs pēc gada vairs neklusē un izstāsta savu patiesību
“Man ir izaicinājums šai melei!”: Īlons Masks izdomājis radošu veidu, kā atmaskot sievieti, kas viņu apsūdz seksuālā vardarbībā
Šonedēļ augļus nesīs labi saplānota, tālredzīga rīcība! Horoskopi no 23. līdz 29. maijam